معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال The Last Of Us حضور داشته‌اند

برخی از صداپیشگان مشهور فرنچایز The Last Of Us نقش‌های متفاوتی را در فصل نخست سریال اقتباسی آن بر عهده داشته‌اند.

استودیو ناتی داگ به رهبری نیل دراکمن را می‌توان به عنوان یکی از پرافتخارترین سازنده‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی به شمار آورد که در سال ۲۰۱۳ میلادی فرنچایزی به نام The Last Of Us (آخرین بازمانده از ما) را به ارمغان آوردند. فرنچایزی که تاکنون ۲ نسخه از آن منتشر شده و در سال گذشته نیز بالاخره شاهد پخش اقتباس تلویزیونی آن از سوی شبکه HBO بودیم که با استقبال بی‌نظیری از سوی مخاطبین مواجه شد و دستاوردهای قابل توجهی را رقم زده است.

یکی از مهمترین مسائلی که در محبوبیت و جذاب فرنچایز The Last Of Us نقشی اساسی داشته، به صداپیشگان توانمند و مشهور آن مربوط می‌شود که شخصیت‌هایی خیالی را بسیار باورپذیر و تاثیرگذار جلوه داده‌اند. صداپیشگان درجه یکی که کریگ مازن و نیل دراکمن از آن‌ها در اقتباس تلویزیونی نیز بهره گرفته و نقش‌های متفاوتی را برایشان تدارک دیدند که در مقاله امروز به مناسبت دستاوردهای سریال اقتباسی در جوایز پایان سال و همچنین عرضه بازی تحسین شده The Last of Us Part II Remastered به سراغ آن‌ها رفته تا مروری بر شخصیت‌های به تصویر کشیده توسطشان را داشته باشیم.

تروی بیکر

معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال the last of us حضور داشته‌اند

تروی بیکر اگر که بهترین و حرفه‌ای‌ترین صداپیشه حال حاضر صنعت بازی‌های ویدیویی نباشد، قطعاً یکی از بهترین‌ها به شمار می‌رود که به طرزی استادانه صداپیشگی شخصیت جوئل را در فرنچایز The Last Of Us بر عهده داشته است.

اساساً هنرنمایی وی و اشلی جانسون (که در ادامه به سراغش خواهیم رفت) به حدی بی‌نقص و شاهکار از آب درآمده بود که به معنای واقعی کلمه نمی‌توانستیم هیچ بازیگری را جایگزین آن‌ها تصور نماییم. تروی بیکر پرمشغله صنعت بازی‌های ویدیویی که به جوئل روح بخشید و یکی از به یاد ماندنی‌ترین شخصیت‌های این مدیوم را به ارمغان آورد، به حدی مورد احترام است که در قبال درخواست HBO برای ایفای نقش جوئل پا پس کشید تا صداپیشگی خود را جاودانه نماید؛ با این حال به عنوان دست راست شخصیت دیوید یعنی بیکر جیمز برگزیده شد. شخصیتی فرعی که در لحظاتی کوتاه ولی سرگرم‌کننده در مقابل دوربین ظاهر شد و در نهایت توسط الی نیز به قتل رسید.

اشلی جانسون

معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال the last of us حضور داشته‌اند

دومین صداپیشه محبوب و دوست داشتنی فرنچایز The Last of Us کسی نیست جز اشلی جانسون که شخصیت الی را برای ما به ارمغان آورده است.

با وجود توانایی بی‌نظیرش در القای حس دختربچه‌ای معصوم و دوست داشتنی اما از شهرتی در حد و اندازه تروی بیکر برخوردار نبوده است؛ مسئله‌ای که البته هنر وی را زیر سوال نخواهد برد. او نقشی اساسی در فرنچایز The Last of Us حتی در اقتباس تلویزیونی‌اش داشته است. اشلی جانسونی که از یک سو به شخصیت الی روح بخشید و در سوی دیگر ماجرا و در مجموعه تلویزیونی آن ایفای نقش مادر وی را بر عهده گرفت تا در سکانس ابتدایی قسمت نهایی فصل نخست، تراژدی دردناکی را شاهد باشیم که در نهایت چگونگی مصونیت الی در برابر قارچ ویرانگر را پس از سال‌ها انتظار و کنجکاوی، به معرض نمایش گذاشته باشد.

بخوانید :   Starfield در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سایت NexusMods است

جفری پیرس

معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال the last of us حضور داشته‌اند

با وجود تمام کش و قوس‌ها و تلاش برای زنده ماندن اما کلیت فرنچایز The Last of Us براساس خانواده و اهمیت آن شکل گرفته است.

جوئل به عنوان شخصیت نمادین این فرنچایز شاید که در ابتدای داستان به طرزی باورنکردی و دردناک شاهد مرگ دخترش بوده باشد اما هنوز از برادری تسلیم‌ناپذیر بهره می‌برد که به لحاظ خونی، تنها خانواده باقی مانده برای وی محسوب می‌شود. جفری پیرس که حضوری طولانی در صنعت بازی‌های ویدیویی و مدیوم تلویزیون داشته، صداپیشه شخصیت تامی، برادر جوئل را بر عهده داشته که در اقتباس تلویزیونی ایفای نقش سربازی به نام پری به وی محول شده است. فرمانده میدانی نیروهای کانزاس‌سیتی که از کیتلین دستور گرفته و در نهایت نیز به طرز فاجعه‌باری توسط یک بلوتر سرش از تنش جدا می‌شود؛ مرگی که در اصل اشاره‌ به یکی از شیوه‌های مرگ در بازی‌های این فرنچایز بوده است.

مارلی دندریج

معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال the last of us حضور داشته‌اند

یکی از شخصیت‌های کلیدی فرنچایز The Last of Us که اکثر مدت زمان حضورش به پشت پرده مربوط می‌شود، مارلین نام دارد که به عنوان فرمانده فایرفلای‌ها شناخته شده است.

او دوست و همراه مادر الی به شمار می‌رود که از کودکی شاهد بزرگ شدن دخترش بوده و زمانی که متوجه مصونیتش می‌شود، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا شرایط را برای پیدا کردن درمان و نجات بشریت مهیا نماید. تلاشی که او را با جوئل و تریس مواجه کرده و زمینه ماجراجویی خطیر و تاثیرگذار آن‌ها را مهیا می‌نماید. شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که مارلی دندریج تنها هنرمند تمام این فرنچایز محسوب می‌شود که همزمان نقش آفرینی و صداپیشگی یک شخصیت به نام مارلین را بر عهده داشته است. هنرمندی که فیلم‌برداری سکانس مرتبط با مادر الی، آنا را بسیار سخت و طاقت‌فرسا خطاب کرده است؛ زیرا هنرنمایی در صحنه دلخراشی را بر عهده داشت که شخصیت مقابل او توسط صداپیشه الی نقش آفرینی می‌شده است.

میستی لی و فیلیپ کواتس

معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال the last of us حضور داشته‌اند

دنیای The Last of Us تنها به سبب صداپیشگان و بازیگرانش نیست که به یاد ماندنی و منحصر به فرد جلوه کرده، بلکه حضور کلیکرها بیش از هر نوع زامبی و آدمخواری، دنیای پسا-آخرالزمانی آن را وحشتناک به تصویر کشیده است.

بخوانید :   بسته الحاقی God of War Ragnarok احتمالا به‌زودی معرفی می‌شود

فیلیپ کوارتس و میستی لی ۲ تن از هنرمندانی هستند که با صداپیشگی در قامت کلیکرها، لحظاتی سراسر ترس و وحشت را در بازی‌های این فرنچایز به ارمغان آورده‌ بودند. کسانی که بیخیال ترساندن مخاطبین خود نشده و این بار به مدیوم تلویزیون ورود کرده تا باز هم ایجاد صدای مرگبار و وحشتناک کلیکرها را در اقتباس تلویزیونی بر عهده داشته باشند؛ با این تفاوت که این بار خود نیز وارد صحنه شده و زیر گریمی بسیار سنگین و غیرقابل شناسایی، در قسمت دوم سریال The Last of Us هنرنمایی کرده و لحظاتی به یاد ماندنی و سراسر هیجان و آدرنالین را از خود به یادگار گذاشته‌اند.

لورا بیلی

معرفی صداپیشگان مشهوری که در سریال the last of us حضور داشته‌اند

نوبتی هم که باشد باید به سراغ یکی دیگر از پرافتخارترین صداپیشه‌های صنعت بازی‌های ویدیوی به نام لورا بیلی برویم که شخصیت ابی اندرسون را به نحو احسنت برای ما باورپذیر کرده است؛ هنرمندی که در طی سال‌های اخیر حسابی با تهدید‌های مرگبار در شبکه‌های مجازی دست و پنجه نرم کرده و اگر که تنها به عنوان ببینده سریال، با این فرنچایز آشنا شده‌اید، صبر کرده تا در فصل دوم دلیل این پیام‌های تهدید آمیز را خودتان متوجه شوید.

لورا بیلی در حیطه کاری صداپیشگی دست کمی از تروی بیکر در افتخار آفرینی نداشته و شخصیت‌های ماندگاری را صداگذاری کرده است. هنرمند دوست داشتنی که صداپیشگی شخصیت ابی اندرسون را در بازی The Last of Us: Part II بر عهده داشت و به حدی بی‌نقص ظاهر شد تا در سریال اقتباس این فرنچایز، حضوری کوتاه و بسیار حساس داشته است. حضور در قسمت پایانی، جایی که الی باید در اتاق عمل به زودی تحت عمل جراحی قرار گیرد. اتاقی نفرین شده و مرگبار که یکی از پرستارهای کنار تخت الی توسط لورا بیلی نقش آفرینی شده و زیر ماسک، چهره وی پنهان گشته تا تنها بینندگان تیزبین متوجه حضور وی شده باشند.


به نظر شما باقی صداپیشه‌های این فرنچایز مخصوصاً کسانی که در The Last of Us: Part II حضور داشته‌اند نیز در فصل دوم نقش آفرینی خواهند کرد؟ صداپیشه مورد علاقه شما از فرنچایز آخرین بازمانده از ما چه نام دارد؟ آیا تروی بیکر می‌توانست نقش آفرینی جوئل را در سریال اقتباسی نیز بر عهده داشته و همچنان ماندگار ظاهر شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: CBR

نوشته قبلی
بهترین فیلم‌های جیسون استاتهام – گیمفا
نوشته بعدی
آخر هفته چه فیلم و سریالی ببینیم؟ از Wonka تا Wish

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست