۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious

سری فیلم‌های سریع و خشن پر از ماشین‌های جذاب، بدلکاری‌های دیدنی و ماجراجویی‌های خارق‌العاده هست، اما همه‌ی اینها بدون یک شرور درست و حسابی جذاب نخواهد بود.

خوشبختانه این مجموعه شرورها و شخصیت‌های منفی زیادی را مقابل دومینیک تورتو و همراهانش قرار داده که فیلم‌های این مجموعه را جذاب کرده است.

نکته جالب درباره این مجموعه این است که فرقی ندارد که یک شرور چقدر بد باشد، همیشه این احتمال وجود دارد که به عنوان یک متحد بازگردد. با اینحال زمانی که طرف شر باشد، بدترین بدترین‌ها خواهد بود.

در ادامه ده شرور برتر سری فیلم‌های سریع و خشن را به شما معرفی می‌کنیم.

۱۰- کارتر ورون در ۲ Fast 2 Furious

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

فیلم ۲ Fast & Furious دومین سری از این مجموعه است و بیشتر حکم یک داستان فرعی داشت تا یک دنباله‌ی مستقیم و همچنین تنها سری از این مجموعه است که دومینیک تورتو در آن حضور ندارد. اما بجای آن برایان اوکانر از قسمت اول حضور دارد و چند شخصیت جدید به اسم رومن پیرس و تِج پارکر برای اولین بار در این فیلم معرفی می‌شوند. در فیلم افسر سابق پلیس لس آنجلس، برایان اوکانر، پس از اینکه دومینیک تورتو را رها کرد تحت تعقیب است.

اوکانر توسط FBI  استخدام شده تا در ازای حذف سوابقش، یک قاچاقچی مواد مخدر به اسم کارتر ورون را دستگیر کند. اوکانر از دوست خود پیرس که از قضا او هم نیاز به پاک کردن سوابقش دارد، کمک می‌گیرد تا در این عملیات او را همراهی کند. با این حال ورون به سادگی تبدیل به یکی از اربابان مواد مخدر نشده، او همیشه دو قدم از ماموران قانون جلوتر است، اما اینبار این دو با مهارتهای رانندگی دیوانه‌وارشان او را به دردسر می‌اندازند.

۹- تاکاشی در The Fast and the Furious: Tokyo Drift

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

سومین سری از این مجموعه باز هم در جهان مسابقات خیابانی قرار دارد و دنباله‌ی مستقیمی نیست. با اینحال در انتهای فیلم شاهد حضور دومینیک تورتو هستیم و برای بار اول هان لیو را خواهیم دید. براساس ترتیب زمانی هم اتفاقات این فیلم پس از سری چهارم این فیلم رخ خواهند داد.

در Tokyo Drift یک راننده مسابقات خیابانی آمریکایی به اسم شان بازوِل به دردسر می‌افتد و حالا باید پیش پدرش در توکیو زندگی کند. البته او با قاطی شدن در مسابقات دریفت زیرزمینی توکیو، درگیر دردسرهای بیشتری می‌شود. بازوِل وارد یک رقابت با تاکاشی می‌شود که با مافیای یاکوزا نیز ارتباطاتی دارد. رقابت آنها از کنترل خارج و به ظاهر باعث مرگ هان می‌شود. تاکاشی یکی از معدود شخصیت منفی‌های مجموعه Fast and the Furious است که بدی‌های خودش را جبران نمی‌کند، هرچند نقشه‌های شرورانه او همچین بزرگ هم نبودند.

۸- هرنان رِیِس در Fast Five

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

به طور کلی در مجموعه Fast and the Furious، شخصیت منفی با دومینیک تورتو و گروهش در می‌افتد و درگیری را آغاز می‌کند. در این سری اما گروه تروتو ماشینی متعلق به یک ارباب مواد مخدر به اسم هرنان رِیِس را می‌دزدند و در ادامه نیز نقشه‌ای می‌چینند تا صد میلیون دلار را از رِیِس بدزند که درگیری میان آنها را شدیدتر می‌کند.

با اینکه رِیِس شخصیت منفی این سری است اما او کسی نیست که این درگیری را آغاز کرده است. البته شرور بودن او بر کسی پوشیده نبود و کشته شدنش توسط لوکاس هابز مردم را خوشحال کرد. متاسفانه مرگ رِیِس عواقبی به همراه داشت که دومینیک و گروهش در Fast X با آن  روبرو خواهند شد.

۷- آرتورو براگا در Fast & Furious

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

فیلم Fast & Furious دنباله مستقیمی بر سری اول این مجموعه است و در این سری “خانواده” تشکیل می‌شود که محوریت ماجراجویی‌های سری‌های آینده خواهد بود. در این سری با قاچاقچی مواد دیگری به اسم آرتورو براگا آشنا می‌شویم که رئیس یک کارتل مکزیکی است و با کمک دست راستش، فِنیس کالدرون، دوست دختر دومینیک یعنی لِتی اورتیز را به ظاهر می‌کشند که باعث خشم گروه می‌شود.

بخوانید :   ۱۰ لوکیشن برتر در سیزن Fortnite: OG بازی فورتنایت

براگا یک شرور تمام عیار است، او هرکس را که سر راهش قرار بگیرد با بی‌رحمی می‌کشد. با اینحال براگا با تمام شرارتش از مرگ فرار می‌کند و توسط نیروهای قانون ایالات متحده دستگیر می‌شود تا باقی روزهای عمرش را پشت میله‌های زندان بگذارند. فِنیکس کالدرون اما چندان خوش‌شانس نبود و دومینیک انقام خود را از او می‌گیرد. همچنین دومینیک جیزل یاشار را که یکی از یاران اصلی براگا بود را به عضویت گروه خود در می‌آورد.

۶- آتو در F9

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

شخصیت منفی این سری آتو نام دارد که یک اشرافی نخبه با نقشه‌های شرورانه است. در F9، آتو قصد دارد تا دستگاهی به اسم Project Aries را بدزدد که قابلیت این را دارد به تمام سیستم‌های تسلیحات کامپیوتری جهان نفوذ کند و کنترلشان را بدست بگیرد. آتو احتمالا می‌توانست از پس این کار بربیاید، اما او با خدمت گرفتن جیکوب تروتو، برادر سرکش دومینیک، توجه گروه را به خودش جلب می‌کند.

آتو نه تنها جیکوب را به طرف خود کشاند، او حتی با سایفر، که شخصیت منفی فیلم The Fate of the Furious بود هم متحد شد. نقشه‌ی آتو آنقدر فریبنده بود که تِج و رومن مجبور شدند تا با یک ماشین موشکی به خارج از جو بروند تا جلویش را بگیرند. آشتی جیکوب و دومینیک اتفاق خوبی بود که در این فیلم افتاد و در جلوگیری از نقشه‌های آتو هم تاثیرگذار بود. آتو نیز بطور اتفاقی توسط سایفر کشته شد.

۵- اووِن شاو در Fast & Furious 6

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

در Fast & Furious 6 دومینیک و گروهش برای مبارزه با تروریسم بین‌المللی علیه اربابان مواد مخدر مقابله می‌کنند. زمانی که اووِن شاو، مامور سابق SAS، سعی می‌کند دستگاهی به اسم Nighshade که می‌تواند برق تمام کره زمین را خاموش کند را بسازد، لوک هابز از دومینیک و گروهش کمک می‌گیرد تا جلوی او را بگیرند. نکته غافلگیرکننده این است که لِتی اورتیز که بنظر قبلا کشته شده بود، زنده است و برای اووِن شاو کار می‌کند.

اووِن مسائل را شخصی کرده است و این او را تبدیل به یک شرور نفرت‌انگیز می‌کند. او نه تنها لِتی که فراموشی دارد را به سمت خود کشانده، بلکه میا، همسر برایان اوکانر را هم می‌رباید و همچنین دیگر اقدامات شاو نیز منجر به مرگ ظاهری جیزل یاشار می‌شود. همانند دیگر شخصیت‌های منفی، نقشه‌های شاو شکست می‌خورند و درنهایت به زندان می‌افتد.

۴- دِکارد شاو در Furious 7

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

هرچقدر که اووِن شاو بد بود، برادر او دِکارد بدتر است. برای انتقام از دومینیک و گروهش، دِکارد موجی از اعمال شرورانه را ایجاد می‌کند که دیگران را به ترس می‌اندازد. دِکارد انتقام خود را از فیلم قبلی شروع کرد و ظاهرا هان را کشت و سعی کرد تا دومینیک و خانواده‌اش را با یک بسته بمب به قتل برساند.

بخوانید :   ۱۰ بازی شبیه‌ساز نظامی که شما را تبدیل به سربازی واقعی می‌کنند

درواقع دِکارد شخصیت منفی اصلی فیلم نیست و یک تروریست به اسم موس جاکنده است که دِکارد را برای دزدیدن دستگاهی به اسم God’s Eye استخدام کرده است. با اینحال دِکارد مسئول بیشتر کارهای شرورانه است و موس بیشتر نقشی فرعی دارد. این فیلم هم نمونه دیگری است که اگر شخصیت منفی با دومینیک و گروهش در نمی‌افتاد، احتمالا می‌توانست در نقشه‌هایش موفق باشد.

۳- سایفر در The Fate of the Furious

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

سایفر که شخصیت منفی هشتمین سری از این مجموعه است، دلیل خوبی دارد که فاسدترین شرور این مجموعه باشد. او نه تنها باهوش‌ترین فردی است که گروه تابحال با آن روبرو شده، بلکه انسانی بی‌روح است بدون اینکه ذره‌ای انسانیت در وجودش باشد. مشخص شد که سایفر مغز متفکر پشت نقشه دزدیدن nighshade و God’s Eye بود.

در این فیلم، سایفر به دنبال زیردریایی حامل بمب اتمی روسیه است تا بتواند جنگ جهانی سوم را راه بیاندازد. او همچنین اِلِنا (دوست دختر سابق دومینیک) و پسرشان را می‌رباید تا دومینیک را مجبور کند به او در این نقشه کمک کند. سایفر، اِلِنا را جلوی دومینیک به قتل می‌رساند تا از مطیع بودن دومینیک مطمئن شود. تنها حسن سایفر این بود که اعمالش به قدری بد بودند که باعث شد دِکارد به گروه دومینیک بپیوندد.

۲- دانته رِیِس در Fast X

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

می‌گویند که انتقام غذایی است که باید سرد سرو شود، برای همین هم دانته رِیِس برای ده سال انتقام خود را به تاخیر انداخته بود. در Fast Five دومینیک و گروهش ثروت خانواده رِیِس را می‌دزدند و لوک هابز هم پدر دانته را به قتل می‌رساند. دانته انتقام خود را با شکنجه‌های روانی آغاز می‌کند و با قتل به پایان می‌رساند. دانته عملا اعضای گروه را به بازی می‌گیرد تا زجرشان دهد.

تِج، رومن، هان و رمزی از دور خارج شده‌اند و جیکوب تورتو نیز کشته شده است. پسر دومینیک نیز ربوده شده و حالا دومینیک در مخمصه بدی گیر افتاده است. کسانی که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشن ناپدید می‌شوند، درنهایت به شکلی زنده می‌شوند و جیزل یاشار هم در Fast X دوباره حضور پیدا می‌کند و شاید همچنان شانسی برای دومینیک باقی مانده باشد.

۱- دومینیک تورتو در The Fast and the Furious

۱۰ شرور برتر سری فیلم‌های The Fast & Furious - گیمفا

فیلم The Fast and the Furious در نوع خود خاص است چرا که هیچ شخصیت منفی مشخصی ندارد. دومینیک تورتو رییس یک گروه دزدی است اما شخصیتیش به گونه‌ای نیست که بخواهیم از او متنفر شویم. از طرفی برایان اوکانر که یک پلیس مخفی است هم می‌تواند بد باشد چون که دارد از اعتماد دومینیک و خواهرش میا سوء استفاده می‌کند.

جانی تِرَن، رییس گروه رقیب، شخصیت بد داستان ماست اما او بیشتر یک شخصیت فرعی است تا اینکه بخواهد شخصیت منفی اصلی باشد. پس در اینصورت دومینیک شخصیت منفی این فیلم است که البته طرفداران او را دوست دارند و با او همذات‌پنداری می‌کنند.

منبع: CBR

نوشته قبلی
آخر هفته چه فیلم و سریالی ببینیم؟ از The Gentlemen تا Damsel
نوشته بعدی
معرفی سریال افعی تهران | ورود پیمان معادی و استقبال کم‌نظیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست