اگر روی ایکس باکس شبیه‌ساز اجرا کنید توسط مایکروسافت بن می‌شوید

اگر روی ایکس باکس شبیه‌ساز اجرا کنید توسط مایکروسافت بن می‌شوید

شبیه‌سازها را در حالت خرده‌فروشی اجرا نکنید ، طبق گزارش‌ها، ایکس باکس شروع به صدور بن موقت برای بازیکنانی کرده که از شبیه‌سازها در حالت خرده‌فروشی (Retail Mode) استفاده می‌کنند.

پیش از این، کاربران می‌توانستند شبیه‌سازها را به‌عنوان برنامه‌های کاربردی مستقیما از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنند که به آن‌ها اجازه می‌داد تا ROM‌های عناوین قدیمی را روی هر کنسول Xbox بازی کنند.

سپس مایکروسافت حفره‌ای را غیرفعال کرد که به این برنامه‌ها اجازه می‌داد در حالت خرده‌فروشی سیستم اجرا شوند (اگرچه کاربران همچنان می‌توانند برنامه‌ها را در حالت توسعه‌دهنده اجرا کنند).

 

در اوایل ماه جولای، گروهی ادعا کردند که راه دیگری برای اجرای شبیه‌سازها در حالت خرده‌فروشی پیدا کرده‌اند و یک حساب Patreon راه‌اندازی کردند که برای دسترسی به روش جدید خود، ماهانه ۲ دلار درخواست می‌کرد.

به نظر می‌رسد که این روش زیاد دوام نیاورد، زیرا مایکروسافت اکنون شروع به سرکوب تمام شبیه‌سازی‌های خرده‌فروشی و کسانی که از آن استفاده می‌کنند، کرده است.

آنطور که توسط یوتیوبر Hikikomori Media به اشتراک گذاشته شد که به طور منظم در مورد شبیه‌سازی روی کنسول‌ها گزارش می‌دهد، مایکروسافت شروع به تعلیق ۱۵ روزه بازیکنانی کرده که شبیه‌سازها را روی کنسول‌های Xbox Series X/S و Xbox One خود در حالت خرده‌فروشی اجرا می‌کنند.

Hikikomori Media به سرور دیسکوردی به نام Xbox Emulation Hub اشاره کرد که به اجرای شبیه‌سازها بر روی کنسول‌های Xbox اختصاص دارد.

 

در این سرور اعلامیه‌ای روز پنجشنبه از طرف GoldenSky – که متخصص ایجاد دسترسی خرده‌فروشی به شبیه‌ساز RetroArch است – ارسال شده بود و به کاربران اطلاع می‌داد که «دیگر خبری از حالت خرده‌فروشی نیست» و سرور نیز ظرف یک هفته حذف خواهد شد.

GoldenSky همچنین هشدار داد کاربرانی که شبیه‌سازها را مجددا در حالت خرده‌فروشی آپلود کنند، به‌ جای تعلیق ۱۵ روزه، با بن کامل کنسول روبرو خواهند شد.

بازیکنان همچنان می‌توانند شبیه‌سازها را در حالت توسعه‌دهنده روی کنسول خود نصب کنند، اما دسترسی به این حالت یک هزینه غیرمکرر برای فعال‌سازی دارد و بازیکنان باید به‌ طور دستی بین حالت توسعه‌دهنده و حالت خرده‌فروشی جابجا شوند.

در حالی که در حالت توسعه‌دهنده، نمی‌توانند بازی‌های خرده‌فروشی را انجام دهند یا از ویژگی‌هایی مانند Quick Resume لذت ببرند.

رئیس ایکس باکس، فیل اسپنسر، در گذشته حمایت خود را از شبیه‌سازها ابراز کرده بود، البته تا زمانی که این کار از طریق مسیرهای قانونی و مجاز انجام شود. در سال ۲۰۲۱، او به Axios گفت که از نرم افزار شبیه‌سازی به عنوان راه حلی برای حفظ بازی‌ها حمایت می‌کند.

نوشته قبلی
Beyond the Spider-Verse تا اطلاع ثانوی تاخیر خورد
نوشته بعدی
گرالت شخصیت اصلی فصل چهارم سریال ویچر نخواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست