بازی Path of Exile 2 امسال عرضه نخواهد شد

بازی Path of Exile 2 امسال عرضه نخواهد شد

Path of Exile 2 امسال به هیچ شکلی منتشر نخواهد شد. در واقع نزدیک‌ترین تاریخ برای تجربه‌ی این بازی، بتای خصوصی برنامه‌ریزی شده از آن در تاریخ هفتم ژوئن سال آینده خواهد بود.

استودیوی توسعه دهنده‌ی این اثر یعنی Grinding Gear Games طی جلسه‌ای مطبوعاتی در نیوزلند، این موضوع را تایید کرده است.

تقریبا چهار سالی می‌شود که خبر خاصی از نسخه‌ی جدید Path of Exile به گوش ما نرسیده است و تنها شاهد دو ویدیو از گیم‌پلی این بازی بوده‌ایم. به نظر می‌رسد که دلیل اصلی این سکوت، تغییرات گسترده‌ای بوده که در این مدت در بازی اعمال شده است. در ابتدا قرار بود این بازی یک گسترش دهنده برای نسخه‌ی اصلی به شمار برود و محتوای این دو عنوان با هم در اشتراک باشد، اما در حال حاضر این بازی یک دنباله و اثری کاملا مجزا به شمار می‌رود.

 

البته اگر از بازیکنان نسخه‌ی اول هستید، نگران آیتم‌ها و پیشرفتتان نباشید چرا که این بازی به شکلی مستقل به کار خود ادامه خواهد داد. جالب است بدانید که این دو بازی دارای فروشگاه داخلی و آیتم‌های تزئینی مشترک خواهند بود. پس منطقی است که تمام آیتم‌های تزئینی شما در هر دو بازی قابل استفاده باشد. البته توجه کنید که اگرچه این آیتم‌ها میان دو بازی مشترک خواهند بود، اما محتوا و شخصیت‌‌ها میان این دو بازی منتقل نمی‌شوند و در هر بازی مجزا به شمار می‌روند.

جاناتان راجرز، کارگردان بازی، در طی مصاحبه‌ای به خبرنگار یوروگیمر گفت:

تغییرات بسیاری در دست توسعه است. من بیش از هر کسی به عرضه‌ی بتا در سال ۲۰۲۳ امیدوار بودم. صادقانه بگوییم. ساده‌لوح بودیم که فکر می‌کردیم قرار است کار را به تاریخ‌هایی که از قبل مشخص کرده بودیم برسانیم.

او افزود:

سطح کیفیتی که ما سعی کردیم در این بازی ارائه کنیم، به طور قابل توجهی بالاتر از استانداردهای قبل است. من حدس می‌زنم که ما دچار چیزی به نام سندروم “سیستم دوم” شده‌ایم! وقتی در حال ساختن نسخه‌ی دوم هر چیزی هستید، قصد دارید از هر اشتباهی که تا به حال در گذشته مرتکب شده‌اید درس بگیرید یا آن را کامل کنید. من گمان می‌کنم که ما قربانی چنین سندرومی شده‌ایم!

صحبت‌هایی بسیاری در استودیو می‌شود؛ مثلا این که چطور است که برای هر بخش رئسای خبره و مجزایی در نظر بگیریم؟ تمامی این پیشنهادات عالی هستند و ما هم علاقه‌مند هستیم تا تمامی آن‌ها را اجرا کنیم، اما در ادامه بار بسیاری روی دوش ما قرار می‌گیرد.

در حال حاضر سعی داریم تا اوضاع را تحت کنترل بگیریم و حداقل می‌دانیم در چه مرحله‌ای از کار قرار داریم. پس فعلا فکر می‌کنم که قرار است اولین مرحله از انتشار بازی را (بتای مذکور) در سال 2024 استارت بزنیم.

با این اوصاف به نظر می‌رسد که قرار است تا شاهد یک تجربه‌ی درگیرکننده از این بازی باشیم و حتی خبرهایی به گوش می‌رسد مبنی بر آن که بازی قصد دارد تا درجه سختی‌ای در حد عناوین سولزلایک داشته باشد. با این وجود بهتر است تا انتشار بتای بازی صبر کرده و با اطلاعات بیشتری در این رابطه تصمیم‌گیری کنیم.

 

نوشته قبلی
خودروهای فیلم سریع و خشن به بازی Hot Wheels Unleashed 2 خواهند آمد
نوشته بعدی
دانلود بازی موبایلی Minion Rush

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست