گزارش: بازی جدید Deus Ex لغو شده است

طبق گزارش جدیدی از بلومبرگ (Bloomberg)، گروه امبریسر (Embracer Group) رسماً بازی جدید Deus Ex را که حدود دو سال در حال ساخت بود، لغو کرده است.

علاوه بر این، گروه امبریسر همچنین تصمیم گرفته برخی از کارکنان استودیوی ایدوس مونترال (Eidos Montreal) را اخراج کند. بلومبرگ گزارش می‌دهد که لغو بازی مذکور و اخراج کارکنان «بخشی از یک ابتکار مداوم برای کاهش هزینه‌ها» است.

در حال حاضر، این گزارش تعداد دقیق کارکنان تحت تأثیر اخراج را تأیید نمی‌کند. همچنین مشخص نیست که کدام نقش‌های خاص تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. سری Deus Ex برای اولین‌بار چندین دهه پیش عرضه شد و نسخه اول آن همچنان یک RPG کلاسیک دیستوپیایی است.

مجموعه Deus Ex هنوز هم طرفداران بسیار زیادی دارد. جدیدترین بازی فرنچایز، یعنی Deus Ex: Mankind Divided، در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و رتبه‌بندی «بسیار مثبت» را تاکنون در پلتفرم استیم (Steam) حفظ کرده است.

بنابراین، لغو بازی جدید Deus Ex یک حرکت جسورانه برای گروه امبریسر است. این موضوع به ویژه زمانی مهم‌تر می‌شود که می‌دانیم توسعه و ساخت بازی مورد بحث تا مراحل قابل توجه‌ای پیش رفته بود. در حال حاضر، آینده سری Deus Ex در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

متأسفانه، اخراج‌های گروه امبریسر از ایدوس مونترال تنها یک مورد از ده‌ها تعدیل گسترده‌ای است که در صنعت ویدیو گیم رخ داده است. گروه امبریسر برای اولین‌بار در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ۱۴۰۲) برنامه‌های خود را برای «تجدید ساختار» اعلام نمود. از آن زمان، این شرکت کارمندان Fishlabs و استودیوهای مختلف دیگر را اخراج کرده است.

به تازگی، گروه امبریسر همچنین با اخراج کارکنان شرکت‌های ۳D Realms و Slipgate Ironworks، درست قبل از تعطیلات، روبه‌رو شد. تعداد زیادی از کارمندان در حال حاضر تحت تأثیر اخراج در سال جاری قرار گرفته‌اند. حتی مایکروسافت (Microsoft) هفته گذشته ۱۹۰۰ کارمند را تعدیل کرد و برنامه‌های خود را برای «ساختار هزینه پایدار» توضیح داد.

بخوانید :   بازی Cyberpunk 2077 در مقابل نسخه بعدی تنها یک دست گرمی است

با این حال، گروه امبریسر به موضوع اختلاف‌برانگیزی در بین طرفداران بازی‌ها تبدیل شده است. به نظر نمی‌رسد که اخراج کارکنان در سال ۲۰۲۴ به این زودی‌ها کاهش یابد.


نظر شما درباره اقدامات اخیر گروه امبریسر چیست؟ لطفاً در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

نوشته قبلی
مدیر سابق Call of Duty به عنوان رییس جدید Blizzard منصوب شد
نوشته بعدی
Suicide Squad روی PC شامل قفل Denuvo است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست