مقایسه نسخه Xbox Series X|S با Xbox One

بازی Palworld از استودیوی پاکت‌پیر(Pocket Pair)، اکنون به صورت دسترسی اولیه برای Xbox Series X|S ،Xbox One S و Xbox One X منتشر شده‌ است. اگر در مورد اینکه کدام نسخه را انتخاب کنید شک دارید، همراه ما باشید

بازی یک حالت گرافیکی واحد را در تمام کنسول‌ها ارائه می‌دهد. از نظر تنظیمات بصری، بافت‌ها و سایه‌ها نسخه Xbox Series S با نسخه Xbox Series X یکسان است. با این حال، افت فاصله رسم هندسه اشیا و ظاهر شدن ساختمان‌ها در کنسول نسل نهمی قابل توجه است. در همین حال، وضوح بافت در Xbox One X بسیار پایین‌تر از کیفیت Xbox Series S است و یک افت قابل توجه از Xbox Series S به حساب می‌آید. به طور مشابه، تنظیمات فاصله رسم اشیا مانند درختان و توده‌های چمن پایین‌تر است. در آخر، نسخه Xbox One S فاصله رسم چمن و ساختمان‌ها و همچنین کیفیت بافت را به طور قابل توجه‌ای کاهش می‌دهد.

در مورد رزولوشن، نسخه Xbox Series X با وضوح ۱۶۲۰p اجرا می‌شود در حالی که نسخه Xbox Series S با وضوح ۷۲۰p اجرا می‌شود. در همین حال، نسخه Xbox One X وضوح ۱۰۸۰p را دارددر حالی که نسخه Xbox One S به ۵۴۰p قناعت می‌کند.

با توجه به عملکرد، تمام نسخه‌های کنسولی Palworld هدف ۶۰ فریم در ثانیه را دنبال می‌کنند، اگرچه هیچ کدام از آنها قادر به دستیابی به آن نیستند. نسخه Xbox Series X نرخ فریم را معمولاً در محدوده ۴۰ تا ۵۰ فریم در ثانیه ارائه می‌دهد در حالی که Xbox Series S با نرخ فریم اغلب در محدوده ۴۰ تا ۶۰ فریم در ثانیه عمل می‌کند. در همین حال، نرخ فریم در نسخه Xbox One X می‌تواند به مدت طولانی افتی چشم‌گیر داشته باشد، مثلا گاهی اوقات به ۱۷ فریم در ثانیه کاهش می‌یابد. نسخه Xbox One S می‌تواند حتی بیشتر به ۱۵ فریم در ثانیه نیز کاهش یابد ولی به طور کلی مشابه نسخه Xbox One X عمل می‌کند. البته مشکل بزرگ‌تر آن است که هر دو کنسول نسل قبلی از صفحات لودیگ طولانی رنج می‌برند.

بخوانید :   خرید بلیط تفریحات دبی با تخفیف ویژه از دبی بلیط

در کل، واضح است که Palworld در حال حاضر در نسخه اولیه دسترسی است و در آستانه انتشار خود احتمالاً بهبودهای عملکرد و بصری دریافت خواهد کرد اما در حال حاضر، نسخه Xbox Series S پایدارترین عملکرد را ارائه می‌دهد.

نوشته قبلی
کاشت تراشه نورالینک برای اولین بار در مغز انسان
نوشته بعدی
سازندگان Saints Row استودیوی Shapeshifter Games را تشکیل دادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست