انتقاد فدراسیون توسعه‌دهندگان بازی‌های اروپایی از هزینه‌های فروشگاه اپلیکیشن ثرد پارتی اپل

فدراسیون توسعه‌دهندگان بازی‌های اروپایی (EGDF) می‌گوید از ساختار جدید هزینه‌های فروشگاه اپلیکیشن اپل (Apple) در اروپا ناامید است.

قانون جدید اتحادیه اروپا به نام قانون بازارهای دیجیتال در ماه مارس اجرایی می‌شود و بیان می‌کند که اپل اکنون باید به توسعه دهندگان اجازه دهد بدون استفاده از App Store، برنامه‌های جدید (از جمله فروشگاه‌های جدید) ایجاد و ارائه کنند. در پاسخ، اپل شرایط خود را بیشتر تغییر داده است تا مطمئن شود که هنوز از برنامه‌های غیر App Store درآمد کسب می‌کند.

این شامل یک تقاضای بحث برانگیز است که اگر یک اپلیکیشن بیش از یک میلیون بار در سال دانلود شود، توسعه‌دهنده باید به ازای هر دانلود بیش از یک میلیون از جمله شامل به‌روزرسانی‌ها و دانلودهای مجدد، ۰.۵۰ یورو به اپل بپردازد. به عبارت دیگر، پس از رسیدن به یک میلیون دانلود، توسعه‌دهندگان برای هر میلیون دانلود بعدی ۵۰۰۰۰۰ یورو / ۵۴۲۰۰۰ دلار به اپل بدهکار خواهند بود.

طبق گزارش GamesIndustry.biz، نهاد EGDF بیانیه‌ای را در وب سایت خود منتشر کرده و شرایط جدید اپل را «ساختار هزینه‌های ضد رقابتی برای توسعه دهندگانی که در اپ استور اپل در اتحادیه اروپا باقی نمی‌مانند» خوانده است.

علاوه بر ۰.۵۰ یورو به ازای هر بار دانلود، EGDF همچنین از قانون اپل انتقاد می‌کند که توسعه دهندگان باید بازیکنان را مجبور کنند از سیستم پرداخت اپل یا سیستم پرداخت ثرد پارتی استفاده نمایند (برخلاف ارائه گزینه های متعدد) و این که در صورت انتخاب گزینه پرداخت ثردپارتی، به بازیکنان هشدارهای هشدار دهنده غیر ضروری و جریان‌های دانلود دست و پاگیر می‌دهد.

بخوانید :   ظاهراً PS5 Pro از قابلیت ارتقای مقیاس مبتنی بر هوش مصنوعی برخوردار است

همچنین الزام اپل مبنی بر اینکه هر کسی که به دنبال راه‌اندازی فروشگاه اپلیکیشن ثرد پارتی خود است، باید به اپل «اعتبار اسنادی ۱ میلیون یورویی از یک مؤسسه مالی با رتبه A» ارائه کند، زیر سوال می‌رود و می‌گوید این موضوع موانع دسترسی به بازار قابل توجهی را برای ناشران بازی‌های کوچک و متوسط اروپایی ایجاد می‌کند.

EGDF نتیجه می‌گیرد که باید در مورد اینکه آیا قوانین جدید اپل واقعاً با شرایط قانون بازارهای دیجیتال مطابقت دارند یا غیرقانونی هستند و باید تغییر کنند، شفافیت داده شود. این نهاد عمیقاً ناامید است که بار دیگر به دلیل عدم قطعیت نظارتی و اجرای ضعیف قوانین اتحادیه اروپا، غول‌های صنعت جهانی برای معرفی بازارهای موبایل ثرد پارتی جایگزین در اتحادیه اروپا پیش قدم خواهند شد.

ناشران اروپایی بازی‌های کوچک و متوسط تنها زمانی می‌توانند ریسک مالی را برای بهره‌برداری از فرصت‌های جدید بازار بپذیرند که شفافیت بیشتری در مورد مطابقت یا عدم مطابقت ساختار جدید اپل با قوانین اتحادیه اروپا وجود داشته باشد.

در اوایل این هفته، سارا باند (Sarah Bond)، رییس ایکس باکس نیز از مقررات جدید اپل انتقاد کرد و آن‌ها را گامی در جهت اشتباه خواند. همچنین به نقل از توییتی از دانیل اک (Daniel Ek)، مدیرعامل اسپاتیفای، او این طرح را «یک طرح مضحک کامل» و هزینه ۰.۵۰ یورویی اپل را «اخاذی» نامیده است.


نظر شما در این باره چیست؟

نوشته قبلی
جزئیات جدیدی از بازی Stellar Blade اعلام شد
نوشته بعدی
کارگردان Final Fantasy XV روی یک بازی RPG با الهام از قصه‌‎های هزار و یک شب کار می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست