ظاهرا نسل بعدی Xbox دیرتر از PS6 عرضه خواهد شد

طبق شایعاتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، نسل بعدی ایکس باکس (Xbox) ممکن است از پلی استیشن ۶ (PS6) عقب باشد و احتمالاً دیرتر از کنسول سونی (Sony) عرضه خواهد شد.

در پادکست اخیر، Moore’s Law is Dead درباره برخی از اتفاقات جالب پشت صحنه که نشان می‌دهد کنسول نسل بعدی مایکروسافت (Microsoft) به تازگی وارد فاز طراحی شده است، اظهار نظر کرد. تا ماه گذشته، مایکروسافت قرارداد نسل بعدی خود با AMD را امضا نکرده بود، برخلاف سونی که چندین قرارداد را بلافاصله پس از عرضه PS5 امضا کرد. ظاهراً این برای مایکروسافت در هر نسل عادی است، زیرا شرکت آمریکایی در تلاش است تا قیمت تمام شده محصولات AMD را برای خود کاهش دهد.

با این حال، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در خرید نسل بعدی سیلیکون ایکس باکس جدی‌تر از گذشته است، زیرا این شرکت تا همین اواخر با AMD صحبت نکرده بود. پس از اطلاع از این موضوع، اینتل (Intel) شروع به مناقصه در رابطه با تولید سیلیکون برای کنسول کرد، ظاهراً قیمت‌های بسیار پایین و ظرفیت کامل کارخانه‌های خود را به مایکروسافت پیشنهاد داده بود. اینتل این افتتاحیه را فرصتی بزرگ برای نجات Arc و محصولات آن در همان زمان دید.

در حالی که مایکروسافت هنوز برای نسل بعدی Xbox خود با کسی قرارداد امضا نکرده، Moore’s Law is Dead فکر می‌کند احتمالاً این شرکت بار دیگر با AMD همراه خواهد شد. با این حال، به نظر می‌رسد برنامه‌های شرکت آمریکایی از سونی و پلی استیشن ۶ آن عقب مانده است. همچنین ظاهراً این کنسول به تازگی وارد فاز طراحی خود شده و این امر می‌تواند باعث شود که مایکروسافت، کنسول خود را دیرتر از سیستم نسل بعدی سونی منتشر نماید یا برای عرضه آن به همراه رقبا عجله کند.

بخوانید :   Marvel’s Blade عرضه در سال ۲۰۲۷ را هدف قرار داده است

در حالی که ظاهراً چندین فرصت و راه انتخاب برای نسل بعدی ایکس باکس مهیا بوده، اما منطقی نیست که نسل بعدی ایکس باکس از سیلیکون اینتل استفاده کند، زیرا چندین مشکل را در رابطه با نسخه‌های چندپلتفرمی ایجاد خواهد کرد. با این حال، تاکنون هیچ خبری تأیید نشده و باید همه چیز را تا زمانی که کنسول‌ها به طور رسمی معرفی شوند و مشخصات آن‌ها به تفصیل اعلام گردد، شایعه در نظر بگیریم.

در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد نسل بعدی کنسول‌های ایکس باکس وجود دارد. به محض اینکه اطلاعات بیشتری دریافت کردیم، شما را در جریان خواهیم گذاشت، بنابراین منتظر آخرین اخبار باشید.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

حمیدرضا فروزان
نوشته قبلی
جفری رایت از احتمال حضور در فصل دوم سریال The Last of Us می‌گوید
نوشته بعدی
آمادگی جرمی رنر برای ایفای مجدد نقش کماندار دنیای سینمایی مارول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست