مارک گوستافسون کارگردان انیمیشن Guillermo del Toro’s Pinocchio در سن ۶۴ سالگی درگذشت

مارک گوستافسون کسی که سال گذشته با کارگردانی مشترک با گی‌یرمو دل‌تورو برای انیمیشن Guillermo del Toro’s Pinocchio برنده جایزه اسکار شد، در سن ۶۴ سالگی درگذشت.

گی‌یرمو دل‌تورو در اپلیکیشن X به او ادای احترام کرد و نوشت:

حتی قبل از اینکه مارک گوستافسون را بشناسم او را ستایش می‌کردم. او یکی از بزرگان انیمیشن‌های استاپ‌موشن بود، یک هنرمند واقعی. مردی مهربان، با احساس و شوخ‌طبع. یک افسانه و دوست که همیشه به اطرافیانش امید و انگیزه می‌داد. او دیروز درگذشت، امروز یادش را گرامی می‌داریم و دلتنگش هستیم.

دل‌تورو ادای احترام خود به گوستافسون را اینگونه ادامه داد:

او میراث عظیمی از انیمیشن‌هایی بجا گذاشته که خاستگاه بسیاری از انیمیشن‌های مهم است و حرفه‌ انیماتورهای زیادی را شکل داد. به همسر او جنیفر تسلیت می‌گویم و برایش دعا می‌کنم. عبارتی هست که می‌گوید “شما هیچوقت قهرمان‌تان را ملاقات نمی‌کنید؛ من مخالفم. شما نمی‌توانید از کسی بابت انسان بودن ناامید شوید، همه ما انسان هستیم. از نیمه‌شب کار کردن‌ در مرحله پس‌ از تولید گرفته تا انجام جلوه‌های ویژه در دوران کووید با zoom و گیر کردن داخل آسانسور سینما در لندن. مفتخرم که به عنوان یک هنرمند با مارک آشنا شدم. همانطور که گفتم او را حتی قبل از اینکه بشناسم ستایش می‌کردم. از اینکه شانس این را داشتم که با او زمانی را داشته باشم و پستی و بلندی‌هایی را بگذرانم خوشحالم، همیشه و تا ابد.

گوستافسون حرفه انیمیشن‌سازی خود را در دهه هشتاد میلادی آغاز کرد و در ساخت انواع مختلفی از انیمیشن همکاری کرد. همچنین او کارگردان بخش انیمیشن عنوان آقای فاکس شگفت انگیز به کارگردانی وس اندرسون بود.

بخوانید :   جشنواره مسابقات بازی‌های رایانه ICG در پاییز ۱۴۰۲ برگزار می‌شود + نحوه ثبت‌نام

سال گذشته انیمیشن Guillermo del Toro’s Pinocchio با کارگردانی گی‌یرمو دل‌تورو و مارک گوستافسون توانست اسکار بهترین انیمیشن را کسب کند و در دیگر جشنواره‌ها جوایز مختلفی را بدست آورد.

منبع: ورایتی

Drogon
نوشته قبلی
فیلم Argylle احتمالا به اولین شکست تجاری باکس آفیس 2024 تبدیل خواهد شد
نوشته بعدی
شایعه: ریمیک Uncharted 1 در دست ساخت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست