نسخه ایکس باکس Final Fantasy 14 به اشتراک Game Pass Core نیاز دارد

اسکوئر انیکس (Square Enix)، تایید کرده است که نسخه ایکس باکس بازی Final Fantasy 14، به سرویس گیم پس کور (Game Pass Core) نیاز دارد، حتی اگر به پلی استیشن پلاس نیازی نداشته باشد.

در یک پست خبری که جزئیات بتای عمومی نسخه ایکس باکس سری ایکس/اس بازی Final Fantasy 14 را ارائه می‌کند، ناشر خاطرنشان کرده که اگرچه برای تجربه اولیه بتای عمومی به سرویس گیم پس کور نیازی نیست، اما برای انتشار نهایی بازی به آن نیاز است. در نتیجه، برای اجرای نسخه کامل Xbox Series X|S، به یک اشتراک گیم پس نیاز خواهید داشت.

گیم پس کور (که قبلاً Xbox Live Gold نامیده می‌شد) لازمه‌ی انجام همه بازی‌های چند نفره آنلاین بود؛ با این حال، در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰)، مایکروسافت این الزام را برای بازی‌های رایگان حذف کرد. در واقع، بازی‌های چندنفره‌ای مانند Fortnite ،Apex Legends ،Halo Infinite ،PUBG: Battlegrounds و Roblox را می‌توان بدون گیم پس کور بر روی کنسول‌های ایکس باکس تجربه نمود.

با این حال، به نظر می‌رسد نسخه نهایی Final Fantasy 14 به صورت رایگان قابل دانلود خواهد بود، اما برای اجرای آن نیاز به اشتراک پولی دارید؛ بنابراین کاملاً رایگان نبوده و به این ترتیب، برای تجربه آن به سرویس گیم پس کور نیاز است. در حالی که پلی استیشن اغلب از رویکرد مشابه‌ای پیروی می‌کند، اما وضعیت Final Fantasy 14 برای آن متفاوت است، زیرا بازیکنان برای تجربه بازی به سرویس پلی استیشن پلاس نیاز نخواهند داشت.

اسکوئر انیکس امروز اعلام کرد که تاریخ شروع نسخه بتای عمومی Final Fantasy 14 برای ایکس باکس، ۲۱ فوریه (۲ اسفند) خواهد بود. سپس، ناشر قصد دارد بلافاصله پس از پایان بتای عمومی، نسخه Xbox Series X/S را به طور کامل عرضه کند که در این مرحله، به اشتراک گیم پس کور نیاز است.

بخوانید :   خرید بلیط دهکده جهانی دبی با تخفیف ویژه از سایت دبی بلیط

نظر شما در این باره چیست؟

نوشته قبلی
بازی Final Fantasy 14 یک بتای عمومی برای ایکس باکس خواهد داشت
نوشته بعدی
منابع الهام برای ساخت بازی Stellar Blade مشخص شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست