FTC علیه اخراج کارمندان اکتیویژن توسط مایکروسافت اقدام قضایی انجام داد

اگر فکر می‌کنید حماسه خرید Microsoft x Activision Blizzard به پایان رسیده است، اشتباه کرده‌اید. اخیراً فاش شده که کمیسیون تجارت فدرال (FTC) – که تلاش خستگی‌ناپذیری برای جلوگیری از خرید ۶۹ میلیارد دلاری مذکور در وهله اول داشت – اخطاریه‌ای را به دادگاه استیناف ایالات متحده ارسال کرده و به دادگاه درباره فعالیت‌های اخیر مایکروسافت (Microsoft) هشدار داده است.

به طور خاص، این اخطاریه به اخراج تقریباً ۲ هزار کارمند مایکروسافت می‌پردازد که بسیاری از آن‌ها به نوعی با اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) مرتبط هستند. در نامه‌ای که به دادگاه استیناف ایالات متحده ارسال شده، FTC تأکید می‌کند که اخراج صدها کارمند اکتیویژن بلیزارد – از جمله توسعه‌دهندگان و متخصصان محصولات الکترونیکی – توسط مایکروسافت در تضاد مستقیم با شرایط ذکر شده در طول خرید است که در بیشتر سرفصل‌های سال ۲۰۲۳ غالب بود. FTC در اخطاریه خود اظهار داشت:

برنامه اخیراً گزارش شده مایکروسافت برای حذف ۱۹۰۰ شغل در بخش بازی‌های ویدیویی خود، از جمله واحد تازه خریداری شده اکتیویژن، با اظهارات فوق در این دادگاه مغایرت دارد.

FTC تاکید می‌کند که مایکروسافت قول داده است به اکتیویژن بلیزارد اجازه دهد تا به عنوان یک نهاد مستقل پس از ادغام فعالیت نماید و سپس هفته‌ها بعد، غول فناوری صدها کارمند را در این شرکت اخراج کرده. FTC همچنین ابراز نگرانی کرد که اگر بخواهد ادغام را از طریق درخواست تجدید نظر «معکوس» کند، اخراج گسترده می‌تواند توانایی جدا کردن اکتیویژن بلیزارد از چنگال مایکروسافت را به خطر بیندازد.


اطلاعات بیشتر در نامه‌ای که توسط CharlieIntel در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، موجود است.

بخوانید :   گردهمایی بازیگر اخراج شده Scream 7 در کنار باقی همکارانش

نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید.

نوشته قبلی
مایکروسافت ناشر ترد پارتی نمی‌شود و از رقابت کنسولی خارج نخواهد شد
نوشته بعدی
با دوربین مداربسته، امنیت خانه و مغازه را تضمین کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست