Helldivers 2 با 57 هزار بازیکن، سومین عرضه بزرگ پلی استیشن روی PC را رقم زد

عنوان شوتر سوم شخص Helldivers 2 تاکنون عملکرد فوق‌العاده‌ای را از خود نشان داده و به سومین بازی بزرگ پلی استیشن در پلتفرم PC تبدیل شده است.

بازی Helldivers 2 ساعاتی پیش به صورت رسمی برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و اثر در حال حاضر موفقیت بزرگی را برای سونی و استودیوی Arrowhead Game رقم زده است. این شوتر کواپ محور با شکست عناوینی مانند Palworld به پرفروش‌ترین بازی استیم تبدیل شد. همچنین عنوان مذکور رکورد جدیدی را به ثبت رساند و به یکی از بزرگترین بازی‌های پلی استیشن بر روی PC تبدیل شده است.

Helldivers 2 جزو اولین سرمایه‌گذاری‌های پلی‌ استیشن در عرضه‌‌ی روز اول بازی‌ها برای رایانه‌های شخصی است. این نتیجه ثابت می‌کند که سونی از انتشار روز اول برخی از بازی‌های خود بر روی این پلتفرم سود می‌برد. این بازی در عرض چند ساعت پس از انتشار روی PC، به بیش از ۵۷ هزار بازیکن همزمان در استیم دست یافته است.

رسیدن به این نقطه عطف، بازی Helldivers 2 را به سومین عرضه‌ی بزرگ پلی‌ استیشن روی PC از نظر تعداد بازیکنان همزمان تبدیل می‌کند. این رکورد پیش از این در اختیار Horizon Zero Dawn، پرفروش‌ترین بازی سونی بر روی این پلتفرم بود.

بازی Horizon Zero Dawn با ثبت ۵۶.۵ هزار بازیکن همزمان به آمار اوج خود رسید. در همین حال، بازی God of War با ۷۳.۵ هزار بازیکن همزمان در رتبه اول باقی مانده است و Spider-Man Remastered با ۶۶.۴ هزار بازیکن همزمان در جایگاه دوم قرار دارد.

با وجود اینکه بسیاری از طرفداران از تمرکز پلی استیشن به سمت عناوین سرویس محور ناراحت هستند، اما دستکم Helldivers 2 نشان می‌دهد که سونی در مسیر درستی قرار دارد. این شرکت قصد دارد بازی‌های چندنفره‌ی مختلفی را به همین روش منتشر کند و نویدبخش انتشار روز اول برای PC به منظور افزایش تعداد کاربران خود است.

بخوانید :   The Lost Crown شناخته شد

با وجود این ارقام دلگرم کننده، Helldivers 2 در اوایل با چند مانع برخورد کرده است. بسیاری از کاربران استیم با استناد به سیستم ضد تقلب مورد استفاده توسعه‌دهندگان، نقدهای منفی برای این بازی ثبت کرده‌اند. با وجود تعداد بازیکنانی که در حال حاضر وارد بازی شده‌اند، تنها ۵۴ درصد از بررسی‌ها در استیم مثبت هستند.

از سوی دیگر، وبسایت‌های گیمینگ هنوز نقد و بررسی خود را در مورد Helldivers 2 منتشر نکرده‌اند و باید منتظر ماند و دید تا این اثر چه نمراتی را دریافت خواهد کرد.

Helldivers 2 هم‌اکنون بر روی پلی استیشن ۵ و PC در دسترس است.


نظر شما در این باره چیست؟

نوشته قبلی
مایکروسافت به شکایت جدید FTC پاسخ داد
نوشته بعدی
تصاویر جدید از پروژه‌ی آینده‌نگرانه The Line عربستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست