تیک-تو فعلا برنامه‌ای برای تعدیل نیرو ندارد

کنفرانس مالی اخیر تیک-تو یک خبر بسیار مهم برای کارمندان و باری‌سازان این شرکت داشت، چون فعلا برنامه‌‌ای برای تعدیل نیرو ندارد.

در ماه‌های گذشته خیلی از شرکت‌های بزرگ برای کاهش هزینه‌های خود مجبور به اخراج کارکنان شده‌اند، با این وجود تیک-تو به دنبال راه حل دیگری است. استراوس زلنیک، مدیرعامل تیک- تو، اعلام کرد که با وجود اینکه باید هرینه‌های خود را کاهش دهد و استراتژی آن را هم لانچ کرده‌اند، اما در حال حاضر خبری از تعدیل نیرو نیست.


مطلب پیشنهادی:ویجی کست: از جی تی ای تا رد دد؛ چرا بازی‌های راکستار انقدر خوبن؟
ویجی کست: از جی تی ای تا رد دد؛ چرا بازی‌های راکستار انقدر خوبن؟

این شرکت در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارد که نمی‌خواهد جلوی پیشرفت و رسد خود را بگیرد، با این وجود بعید نیست که برای کاهش هزینه‌ها حداقل یک سری از پروژه‌های خود را کنسل کند. برنامه پیشین کاهش هزینه‌های Take-Two که در ابتدای سالد۲۰۲۳ اعمال شده بود، به شرکت برای ذخیره ۵۰ میلیون دلار کمک کرده بود. این استراتژی حالا وارد فاز بعدی خود شده و قوی‌تر هم هست. البته این شرکت سال پیش تعدادی از کارکنان خود را در بخش‌های مختلف اخراج کرده بود.

تیک-تو

زلنیک به سایت IGN توضیح داد که گزینه تعدیل نیرو فعلا روی میز نیست و اگر مجبور نشوند، به سراغش نمی‌روند. به نظر می‌رسد که بازاریابی بیشترین هزینه را برای این شرکت دارد و می‌تواند خیلی بیشتر بهینه شود. زلنیک همچین به این اشاره کرد که اخراج کارمندان سخت‌ترین تصمیم ممکن بوده و در حال حاضر برنامه‌ای برای انجام آن ندارند. از طرف دیگر با عرضه عنوانی مثل GTA 6 اوضاع مالی شرکت ایلی بهتر خواهد شد.

بخوانید :   طراح ارشد گیم‌پلی Alan Wake 2 اکنون مشغول کار روی Control 2 است

تعدیل نیرو به یک مشکل اساسی در صنعت تبدیل شده است، سال ۲۰۲۳ بیش از ۹۰۰۰ بازیساز شغل خود را از دست دادند و این عدد برای سال ۲۰۲۴ به ۵۹۰۰ نفر رسیده است.


داستان بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

اولین تریلر فیلم ترسناک A Quiet Place: Day One منتشر شد - ویجیاتو

نوشته قبلی
تصویری از پشت صحنه فیلم لایو اکشن How To Train Your Dragon منتشر شد
نوشته بعدی
Silent Hill 2 Remake در مرحله نهایی توسعه قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست