آکیرا توریاما خالق Dragon Ball در سن ۶۸ سالگی از دنیا رفت

آکیرا توریاما که به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان تاریخ مدیوم مانگا به شمار می‌رود، در سن ۶۸ سالگی دار فانی را وداع کفته است.

جایگاه فعلی و محبوبیت مدیوم‌های مانگا و انیمه را باید مدیون فردی همچون آکیرا توریاما دانست که با خلاقیتی مثال زدنی آثاری به یاد ماندنی و محبوب همچون Dr. Slump (دکتر اسلامپ) و Dragon Ball (دراگون بال) را به ارمغان آورده است. مردی که با خلق دنیای دراگون بال آغازگر فرنچایزی شد که در مدیوم‌هایی نظیر سینما، تلویزیون و بازی‌های ویدیویی گسترش یافته و از طرفدارانی میلیونی در سراسر جهان برخوردار می‌باشد تا حدی که منبع الهام ساخت آثار متعددی در طی دهه‌های گذشته بوده است.

حال در خبری غم‌انگیز و باورنکردنی متوجه شدیم که آکیرا توریاما در سن ۶۸ سالگی دار فانی را وداع گفته است. خبری که توسط وبسایت رسمی دراگون بال منتشر شد و طرفدارانش را در بهت و حیرت فرو برد. بیانیه منتشر شده به شرح زیر می‌باشد:

با نهایت تاسف به اطلاع شما می‌رسانیم که آکیرا توریاما در تاریخ ۱ مارس و در سن ۶۸ سالگی به سبب بیماری خون‌مردگی زیر سخت‌شامه درگذشته است. او آثار و مانگاهای ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشته و به مدت ۴۵ سال توانسته تا فعالیتی خلاقانه را به ثبت برساند که امیدواریم دنیاهای منحصر به فرد خلق شده توسط وی بتواند مورد علاقه همگان بوده باشد.

امید می‌رود که فرنچایزهای خلق شده به دست آکیرا توریاما مخصوصاً Dragon Ball توسط افراد خلاق و ارزشمندی ادامه پیدا کرده تا یاد و نام وی تا همیشه در یادها باقی بماند.

بخوانید :   نبرد خیابانی در تریلر فیلم پاد-آرمان‌شهر The Kitchen

منبع: کامیک‌بوک

نوشته قبلی
اتحادیه اروپا بسته شدن اکانت اپیک گیمز در اپ استور را بررسی می‌کند
نوشته بعدی
سازندگان Gotham Knights در توسعه Wonder Woman مشارکت دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست