دسترسی هکرهای تحت حمایت روسیه به کدهای منبع و سیستم‌های داخلی مایکروسافت

مایکروسافت ساعاتی پیش اعلام کرد هکرهای تحت حمایت دولت روسیه موفق شده‌اند به برخی از کدهای منبع و سیستم‌های داخلی این شرکت دسترسی پیدا کنند.

سازنده ایکس باکس همچنین افزود هیچ مدرکی مبنی بر به خطر افتادن سیستم‌های مواجهه با مشتری میزبان مایکروسافت پیدا نکرده است. این کمپانی برای اولین بار در ژانویه اعلام کرد که تیم امنیتی آن حمله به سیستم‌های شرکتی توسط یک عامل تهدید را شناسایی نموده و آن گروه Midnight Blizzard است.

مایکروسافت گفته است هکرها نوامبر گذشته از یک حمله رمز عبور برای نفوذ به سیستم ایمیل آن و دسترسی به تعداد کمی از حساب‌های شرکتی استفاده کرده‌اند. تا زمان اعلام اولیه‌ی این شرکت، هیچ مدرکی مبنی بر دسترسی عامل تهدید به محیط‌های مشتری، سیستم‌های تولید، کد منبع یا سیستم‌های هوش مصنوعی وجود نداشت.

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای در این باره گفت:

در هفته‌های اخیر شواهدی دیده‌ایم که نشان می‌دهد Midnight Blizzard از اطلاعات استخراج شده از سیستم‌های ایمیل شرکتی ما برای به دست آوردن یا تلاش برای دسترسی غیرمجاز استفاده می‌کند. این شامل دسترسی به برخی از مخازن کد منبع و سیستم‌های داخلی شرکت است. تا به امروز هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سیستم‌های مواجهه با مشتری میزبان مایکروسافت در معرض خطر قرار گرفته‌اند، پیدا نکرده‌ایم.

واضح است که Midnight Blizzard تلاش می‌کند تا از اسرار مختلفی که کشف کرده استفاده کند. برخی از این اسرار بین مشتریان و مایکروسافت از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته شده است و در حالی که ما آن‌ها را در ایمیل استخراج شده خود کشف می‌کنیم، در تلاش هستیم تا به مشتریان در انجام اقدامات کاهشی کمک کنیم.

سازنده ایکس باکس می‌گوید Midnight Blizzard برخی از جنبه‌های حمله خود مانند اسپری‌های رمز عبور را بین ژانویه تا فوریه تا ۱۰ برابر افزایش داده است.

این گروه احتمال دارد از اطلاعاتی که به دست آورده است برای جمع‌آوری تصویری از مناطق برای حمله و افزایش توانایی خود برای انجام این کار استفاده کند. این منعکس‌کننده چیزی است که به طور گسترده‌تر به یک چشم‌انداز تهدید جهانی بی‌سابقه تبدیل شده است.

مایکروسافت اعلام کرد که کنترل‌های امنیتی را برای دفاع از خود در برابر تهدیدهای جاری افزایش داده است و به این کار ادامه خواهد داد. همچنین گفته است که به ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های بیشتر در مورد وضعیت با پیشرفت انجام شده ادامه می‌دهد.

بخوانید :   سازنده کرش بندیکوت برای توسعه بازی بعدی خود با مایکروسافت همکاری می‌کند
نوشته قبلی
ساخت لایو اکشنی از عنوان Watch Dogs کلید خورد
نوشته بعدی
تبلیغ جدید PS5 منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست