The Elder Scrolls 6؛ موتور Creation Engine 2 به یک بازسازی گرافیکی کامل نیاز دارد

شرکت بتسدا (Bethesda) تایید کرده است که در ساخت The Elder Scrolls 6 از Creation Engine 2 استفاده می‌کند، اما این موتور گرافیکی همچنان به ارتقا و بهبودهای بیشتری نیاز دارد.

به نظر می‌رسد هیاهوی اطراف Starfield به همان سرعتی که قبل از انتشار ایجاد شده بود، از بین رفته است. در حالی که این بازی در زمان عرضه مورد استقبال میلیون‌ها نفر قرار گرفت، اما برخی این بازی را در بهترین حالت متوسط می‌دانند.

در حالی که اکثر استودیوهای AAA در طول نسل‌های گذشته و کنونی راه جدیدی را ایجاد کردند، به نظر می‌رسد بتسدا تا حدود زیادی در گذشته گیر کرده است. اتکا به موتور Creation Engine را می‌توان بخشی از این عناصر قدیمی در نظر گرفت، اما بتسدا استفاده از این فناوری را برای The Elder Scrolls 6 که در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه قرار دارد، تایید کرده است.

بازی‌های مدرن AAA از نظر گیم‌پلی اصلی و سیستم‌ها در دهه گذشته پیشرفت چندانی نکرده‌اند، بنابراین بخش بصری یک قسمت کلیدی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند استعدادها و تخصص‌های خود را نشان دهند. در هنگام تجربه‌ی بازی Starfield به راحتی می‌توان از نبود عناصر مدرن غافلگیر شد.

فقدان انیمیشن شخصیتی رسا در طول مکالمات، دنیایی آزادی که توسط صفحه‌های بارگذاری مداوم به بخش‌های مختلف تکه‌تکه شده و جلوه‌های بصری قدیمی در Starfield، در برخی جهات ما را به یاد عناوین نسل هفتمی و اوایل نسل هشتم می‌اندازد.

هنگامی که Starfield را با بازی‌های RPG مدرن مانند Cyberpunk 2077 مقایسه می‌کنیم، این ضعف‌ها آشکارتر می‌شوند. در حالی که بتسدا هرگز از نظر گرافیکی پیشتاز نبوده است، اما ناتوانی آن در پیشرفت و تکامل به سایر استودیوهای صنعت بازی اجازه داده است تا فاصله بزرگی ایجاد کنند. این واقعیت که تعامل با NPCها در یک بازی مدرن AAA از سال ۲۰۲۳ به دیدی تبدیل می‌شود که یادآور The Elder Scrolls 4 :Oblivion است، کمی ما را در خصوص The Elder Scrolls 6 نگران می‌کند.

بخوانید :   چرا طراحی سایت با هوش مصنوعی یک دروغ بزرگ است؟

امیدوار هستیم که بتسدا از مشکلات مربوط به Starfield برای نسخه‌ی بعدی The Elder Scrolls درس بگیرد. برخی مخاطبان از بخش‌های نقش‌آفرینی قدیمی Starfield انتقاد کرده‌اند و حتی یکی از توسعه‌دهندگان سابق بتسدا نیز موتور گرافیکی بازی را مزخرف خوانده است.

با این حال، از آنجایی که Creation Engine تعاملات مبتنی بر فیزیک منحصر به‌ فرد را ممکن می‌سازد، تصمیم بتسدا برای به‌روزرسانی فناوری به جای تغییر آن ممکن است عاقلانه باشد. این بدان معناست که The Elder Scrolls 6 به چیزی بیش از یک به‌روزرسانی ساده در موتور گرافیکی نیاز دارد. تیم سازنده با حفظ قدرت اصلی خود، باید جهش بزرگ بعدی را در فناوری خود انجام دهد.

ارائه باید یک تمرکز اصلی برای The Elder Scrolls 6 باشد. در حالی که Starfield شاید بر هیجان پیرامون این RPG تأثیر گذاشته باشد، اما فرنچایز Elder Scrolls ارزش بالایی در نزد طرفداران دارد و برای بتسدا ضروری است که از تکرار اشتباهات مشابه اجتناب کند.

بازی The Elder Scrolls 6 هنوز فاصله‌ی زیادی تا انتشار دارد و این به تیم توسعه‌دهنده کافی می‌دهد تا روی بهبود موارد مختلف کار کنند. بتسد برای شروع نیاز دارد که دوربین قدیمی و سیستم دیالوگ عناوین گذشته خود را کنار بگذارد. NPCها باید رساتر و عمق شخصیت بیشتری باشند و این امر مستلزم بهبود مدل‌های کاراکتر و کیفیت انیمیشن از طریق عملکردهای موشن کپچر است.

در حالی که بتسدا قادر به استفاده از ری تریسینگ در Starfield نبود، اما این فناوری می‌تواند بخشی از The Elder Scrolls 6 باشد. ارائه‌ی یک ری تریسینگ مناسب برای نورپردازی و ایجاد سایه‌ها، می‌تواند این اثر نقش‌آفرینی را از نظر بصری نسبت به سایر عناوین بتسدا چشمگیرتر و جذاب‌تر کند.

بخوانید :   بازی‌های جدید ایکس باکس گیم پس برای اسفند ۱۴۰۲ مشخص شدند

با فراگیر شدن SSD‌ها و استفاده از مزایای آن‌ها در عناوین مختلف، دیگر بهانه‌ای برای نمایش صفحات بارگذاری مداوم وجود ندارد. موتور Creation Engine 2 بتسدا باید تا جایی که می‌تواند صفحات بارگذاری را حذف کند و آن را به حداقل برساند.

با این حال، تمایل بتسدا برای پشتیبانی از Starfield با بهینه‌سازی بیشتر، رفع اشکال‌ها و ارائه‌ی فناوری‌هایی مانند FSR 3 نشان می‌دهد که تیم سازنده همچنان در تلاش برای بهبود بخش‌های مختلف بازی است و این امر ما را نسبت به The Elder Scrolls 6 خوشبین و امیدوار نگه‌ می‌دارد.

نوشته قبلی
انتشار تریلر، پوستر و رونمایی از زمان پخش فصل چهارم Demon Slayer
نوشته بعدی
برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۴ مشخص شدند – Oppenheimer برنده جایزه بهترین فیلم سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست