برندگان مراسم اسکار ۲۰۲۴ | درخشش فیلم Oppenheimer با هفت جایزه

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار مراسم اسکار ۲۰۲۴ میلادی نیز برگزار شد و فیلم Oppenheimer توانست بدرخشد.

مراسم اسکار سال ۲۰۲۴ میلادی مراسم بسیار خوب و مهیجی برای کریستوفر نولان بوده است چراکه جدیدترین اثر سینمایی وی یعنی فیلم «اوپنهایمر» موفق شده تا نه تنها تحسین بینندگان را در سراسر جهان به دست بیاورد بلکه در این مراسم جوایز متعددی را کسب کند. این جوایز نیز شامل جایزه بهترین فیلم، جایزه بهترین کارگردانی، جایزه بهترین بازیگر مرد، جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد، بهترین موسیقی متن، بهترین فیلمبرداری و جایزه بهترین تدوین است. در ادامه فهرست کامل برندگان مراسم اسکار ۲۰۲۴ قرار دارد.

بهترین فیلم

  • American Fiction
  • Anatomy of a Fall
  • Barbie
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Oppenheimer – برنده
  • Past Lives
  • Poor Things
  • Zone of Interest

بهترین کارگردانی

کریستوفر نولان فیلم oppenheimer
کریستوفر نولان – فیلم Oppenheimer
  • جاستین تریت – فیلم Anatomy of a Fall
  • مارتین اسکورسیزی – فیلم Killers of the Flower Moon
  • کریستوفر نولان – فیلم Oppenheimer – برنده
  • یورگوس لانتیموس – فیلم Poor Things
  • جاناتان گلیزر – فیلم The Zone of Interest

بهترین بازیگر زن

  • آنت بنینگ – فیلم Nyad
  • لیلی گلداستون – فیلم Killers of the Flower Moon
  • ساندرا هولر – فیلم Anatomy of a Fall
  • کری مولیگان – فیلم Maestro
  • اما استون – فیلم Poor Things – برنده

بهترین بازیگر مرد

کیلین مورفی فیلم oppenheimer
کیلین مورفی – فیلم Oppenheimer
  • بردلی کوپر – فیلم Maestro
  • کولمن دومینگو – فیلم Rustin
  • پل جیاماتی – فیلم The Holdovers
  • کیلین مورفی – فیلم Oppenheimerبرنده
  • جفری رایت – فیلم American Fiction

بهترین بازیگر مکمل مرد

  • استرلینگ کی براون – فیلم American Fiction
  • رابرت دنیرو – فیلم Killers of the Flower Moon
  • رابرت داونی جونیور – فیلم Oppenheimer – برنده
  • رایان گاسلینگ – فیلم Barbie
  • مارک رافلو – فیلم Poor Things
بخوانید :   Suicide Squad روی PC شامل قفل Denuvo است

بهترین بازیگر مکمل زن

  • امیلی بلانت – فیلم Oppenheimer
  • دنیل بروکس – فیلم The Color Purple
  • آمریکا فررا – فیلم Barbie
  • جودی فاستر – فیلم Nyad
  • داوین جوی رندولف – فیلم The Holdovers – برنده

بهترین طراحی لباس

  • فیلم Barbie
  • فیلم Killers of the Flower Moon
  • فیلم Napoleon
  • فیلم Oppenheimer
  • فیلم Poor Things – برنده

بهترین گریم

  • Golda
  • Maestro
  • Oppenheimer
  • Poor Things – برنده
  • Society of the Snow

بهترین صداگذاری

  • The Creator
  • Maestro
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Oppenheimer
  • The Zone of Interest – برنده

بهترین موسیقی متن

  • American Fiction
  • Indiana Jones and the Dial of Destiny
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer – برنده
  • Poor Things

بهترین آهنگ اورجینال

بیلی آیلیش و فینس اوکانل
بیلی آیلیش و فینس اوکانل
  • آهنگ The Fire Inside – فیلم Flamin’ Hot
  • آهنگ I’m Just Ken – فیلم Barbie
  • آهنگ What Was I Made For? – فیلم Barbie – برنده
  • آهنگ Wahzhazhe – فیلم Killers of the Flower Moon
  • آهنگ It Never Went Away – فیلم American Symphony

بهترین جلوه‌های ویژه

  • The Creator
  • Godzilla Minus One – برنده
  • Guardians of the Galaxy: Vol. 3
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
  • Napoleon

بهترین فیلمبرداری

هویت ون هویتما
هویته ون هویتما
  • El Conde
  • Killers of the Flower Moon
  • Maestro
  • Oppenheimer – برنده
  • Poor Things

بهترین تدوین

  • Anatomy of a Fall
  • The Holdovers
  • Killers of the Flower Moon
  • Oppenheimer – برنده
  • Poor Things

بهترین طراحی تولید

  • Barbie
  • Killers of the Flower Moon
  • Napoleon
  • Oppenheimer
  • Poor Things – برنده

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

کورد جفرسون
کورد جفرسون
  • American Fiction – برنده
  • Barbie
  • Oppenheimer
  • Poor Things
  • The Zone of Interest

بهترین فیلم‌نامه اورجینال

جاستین تریت
جاستین تریت
  • Anatomy of a Fall – برنده
  • The Holdovers
  • Maestro
  • May December
  • Past Lives
بخوانید :   کلیپ تازه انیمه Haikyu the Movie: Decisive Battle at the Garbage Dump

بهترین فیلم لایو اکشن کوتاه

  • The After
  • Invincible
  • Night of Fortune
  • Red, White and Blue
  • The Wonderful Story of Henry Sugar – برنده

بهترین انیمیشن کوتاه

  • Letter to a Pig
  • Ninety-Five Senses
  • Our Uniform
  • Pachyderme
  • War is Over! Inspired by the Music of John & Yoko – برنده

بهترین انیمیشن سینمایی

  • The Boy and the Heron – برنده
  • Elemental
  • Nimona
  • Robot Dreams
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

بهترین فیلم خارجی

جاناتان گلیزر
جاناتان گلیزر
  • فیلم Io Capitano – ایتالیا
  • فیلم Perfect Days – ژاپن
  • فیلم Society of the Snow – اسپانیا
  • فیلم The Teachers’ Lounge – آلمان
  • فیلم The Zone of Interest – بریتانیا – برنده

بهترین مستند

  • Bobi Wine: The People’s President
  • The Eternal Memory
  • Four Daughters
  • To Kill a Tiger
  • ۲۰ Days in Mariupol – برنده

بهترین مستند کوتاه

  • The ABCs of Book Banning
  • The Barber of Little Rock
  • Island in Between
  • The Last Repair Shop – برنده
  • Nǎi Nai & Wài Pó

منبع: variety

KratosO2Gidora
نوشته قبلی
برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۴ مشخص شدند – Oppenheimer برنده جایزه بهترین فیلم سال
نوشته بعدی
هر آنچه از فصل پنجم Stranger Things می‌دانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست