نسل جدید گیمرها ممکن است منجر به از بین رفتن کنسول‌ها شوند

رئیس سابق پلتفرم Xbox در جدیدترین مصاحبه خود به نسل جدید گیمرها پرداخته و آن‌ها را خطری برای کنسول‌های سنتی دانسته است.

نکات برجسته

  • صنعت گوشی‌های هوشمند در حال حاضر بزرگتر از مجموع بازار رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها است.
  • رئیس سابق ایکس باکس باور دارد از آنجایی که نسل Z به بازی‌های موبایل و رایانه شخصی عادت کرده‌اند، این بازار بیشتر از پیش گسترش خواهد یافت.
  • او فکر می‌کند زمانه تغییر کرده و گوشی‌های هوشمند در نهایت می‌توانند بیشتر از کنسول‌ها زنده بمانند.

صنعت بازی‌های موبایلی در سال‌های اخیر رشد بی‌سابقه‌ای داشته است؛ به طوری که هم‌اکنون ارزش بیشتری از مجموع بازار رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها دارد. این صنعت حدود ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته و انتظار می‌رود که درآمدش تا سال ۲۰۳۲ به ۲۷۰ میلیارد دلار برسد.

رئیس سابق ایکس باکس معتقد است که صنعت موبایل یک تهدید بزرگ برای بازی‌های کنسولی به شمار خواهد رفت و نسل جدید گیمرها (نسل Z) ممکن است گوشی‌های هوشمند را به کنسول‌ها ترجیح دهد؛ زیرا موبایل به آن‌ها اجازه می‌دهد کارهای بیشتری نسبت به کنسول انجام دهند. در مجموع، فروش کنسول‌ها در طول هر نسل به مدت دو دهه ثابت مانده؛ بنابراین ناشران ممکن است برای رشد بیشتر به دنبال بازی‌های موبایل باشند.

رئیس سابق xbox نسل جدید گیمرها ممکن است منجر به از بین رفتن کنسول‌ها شوند
Fortnite یکی از بزرگترین عناوین گوشی‌های هوشمند است

در طی مصاحبه اخیر با IGN، پیتر مور (Peter Moore) در مورد وضعیت فعلی بازی‌های کنسولی صحبت کرد و افکار خود را در مورد خروج احتمالی ایکس باکس و بازگشت به ریشه‌های Microsoft بیان نمود. پیتر مور با به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد پایان بالقوه نسل‌های کنسولی، به طور کلی اظهار داشت که این صنعت در طول زمان به طرق مختلف تکامل یافته است و به تسلط فعلی گوشی‌های هوشمند اشاره می‌کند.

نسل Z در راه است و آن‌ها با خود می‌گویند چرا وقتی یک گوشی هوشمند با کلی امکانات و توانایی اجرای بازی‌های بزرگ را در اختیار دارم، باید برای یک سخت‌افزار بازی اختصاصی هزینه کنم؟

او می‌گوید این مخاطبان ممکن است در نهایت گوشی‌ها و رایانه‌های شخصی خود را به کنسول‌های سنتی ترجیح دهند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود ایکس باکس استریم بازی‌های خود را گسترش دهد و اپل به بازی‌های موبایلی علاقه‌‌مند شده است، این بازار می‌تواند طی چند سال آینده به طور تصاعدی رشد کند.

بخوانید :   برادران وارنر می‌گوید Suicide Squad از انتظارات آن‌ها ضعیف‌تر عمل کرده است

پیتر مور اشاره کرده است که مخاطبان مدرن بیشتر به محتوایی در اندازه میان‌وعده علاقه‌مند هستند که می‌تواند در مدت زمان محدودی مصرف شود. در مقایسه با دهه‌های گذشته، مخاطبان جوان‌تر در پلتفرم‌هایی مانند YouTube و TikTok رشد کرده‌اند. این بدان معنی است که آن‌ها ذاتاً محتوای کوتاه را ترجیح می‌دهند.

رئیس سابق xbox نسل جدید گیمرها ممکن است منجر به از بین رفتن کنسول‌ها شوند
Activision Blizzard King جایگاه بزرگی در صنعت بازی‌های موبایلی دارد

به غیر از Apple، ناشران مختلف در حال حاضر با مشاهده جزر و مد تغییر در الگوهای بازی، توجه خود را به گوشی‌های هوشمند معطوف کرده‌اند. پلی استیشن، ایکس باکس و موارد دیگر همگی امیدوارند در این پلتفرم رشد کنند. Microsoft به ویژه قصد دارد از Activision Blizzard King به عنوان نقطه ورود به این بازار استفاده کند و در نهایت امیدوار است فروشگاه موبایل خود را ایجاد نماید.

با این حال، نمی‌توان گفت که آیا این امر منجر به نابودی کنسول‌های سنتی می‌شود یا خیر. بازار سخت‌افزار اختصاصی با وجود اینکه در حال حاضر راکد است، اما هنوز جایگاه خود را دارد؛ بنابراین پیتر مور کاملاً در مورد آینده مطمئن نیست.

نوشته قبلی
کارگردان Star Wars Jedi استودیوی جدیدی را تاسیس کرد
نوشته بعدی
تاریخ عرضه بازی TopSpin 2K25 اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست