پلی استیشن از قرارداد 10 ساله Call of Duty هیجان زده است

جیم رایان (Jim Ryan) سرانجام سکوت خود را درباره قرارداد ۱۰ ساله Call of Duty شکست و اعلام کرد که پلی استیشن از نتیجه آن هیجان زده است.

پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام قرارداد ادغام اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) با ایکس باکس در اکتبر ۲۰۲۳ نهایی شد. پلی استیشن به شدت مخالف این معامله بود و تا آخرین لحظه از امضای قرارداد Call of Duty خودداری کرد. با این حال به نظر می‌رسد که این غول بازی‌سازی از نتیجه کار راضی است.

مدیرعامل پلی استیشن اخیراً در ویدیویی از CNBC حضور یافت و در آن از وی در مورد نظر او در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت سوال شد. هنگامی از جیم رایان پرسیده شد که چرا سونی نگران این ادغام بود، او به بزرگی فرنچایز Call of Duty اشاره کرد. با وجود امتناع اولیه پلی استیشن از پذیرش این قرارداد، مایکروسافت و سونی در نهایت قراردادی ۱۰ ساله امضا کردند. این قرارداد انتشار بازی‌های Call of Duty را روی کنسول‌های پلی‌استیشن برای دهه آینده تضمین می‌کند، اگرچه جزئیات این قرارداد همچنان یک نامشخص باقی مانده است.

وقتی از جیم رایان پرسیده شد که چرا سونی تا آخرین لحظه حاضر به امضای قرارداد نشد، اظهار داشت که بعداً اصلاحاتی در این معامله صورت گرفت و به شرایط مطلوب‌تری در توافق نهایی اشاره کرد. از سوی دیگر قرارداد مشابهی نیز بین مایکروسافت و نینتندو امضا شد. با این حال، نینتندو زودتر و سریع‌تر این شرایط را پذیرفت، چراکه Call of Duty بخش عمده‌ای از اکوسیستم آن در دهه گذشته نبوده است.

بخوانید :   خالق بازی دد اسپیس به بازی جدید خود اشاره می‌کند

جیم رایان امسال پس از اعلام بازنشستگی خود در اواخر سال ۲۰۲۳، قرار است به‌زودی بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی را ترک کند. هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki) به جای وی سمت مدیرعامل پلی استیشن را بر عهده خواهد گرفت.

نوشته قبلی
Baldur’s Gate 3 محبوب‌ترین بازی استیم دک در ۱۲ ماه گذشته بوده
نوشته بعدی
انتشار نخستین تریلر و پوستر از فیلم ابرقهرمانی The Crow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست