عدم عرضه Xbox میان نسلی، GTA 6 را به یک تبلیغ بزرگ برای PS5 Pro تبدیل می‌کند

طبق گزارش‌های اخیر، کنسول PS5 Pro قابلیت‌ها و قدرت پردازشی فوق‌العاده‌ای خواهد داشت و GTA 6 می‌تواند یک برگ برنده برای افزایش فروش و تبلیغ این کنسول باشد، مخصوصاً اگر رقیب پلی استیشن، یعنی ایکس باکس، برای دو سال آینده یک کنسول میان نسلی قدرتمند را برنامه‌ریزی نکرده باشد.

GTA 6 برای عرضه در سال ۲۰۲۵ تایید شده است و برخی شایعه‌ها به انتشار در اوایل این سال اشاره دارند. دست بر قضا، گزارش‌ها عرضۀ کنسول میان‌نسلی سونی، یعنی PS5 Pro، در اواخر ۲۰۲۴ را تایید می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که در زمان عرضۀ GTA 6، کنسول PS5 Pro بهترین مکان برای تجربۀ یکی از مورد انتظارترین بازی‌های تاریخ گیمینگ باشد. این موضوع نه تنها تاثیر ویژه‌ای بر فروش PS5 Pro خواهد گذاشت، بلکه باعث می‌شود سهم پلی استیشن از فروش GTA 6 بسیار بیشتر از Xbox شود. عدم انتشار بازی در زمان عرضه روی پلتفرم PC به این گمانه‌زنی قوت می‌دهد و می‌تواند بسیاری از دارندگان PC را به خرید PS5 Pro سوق دهد.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، مدتی پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که در این نسل نیازی به عرضۀ کنسول میان نسلی نمی‌بیند. اما به هر ترتیب اگر این استراتژی تغییر کرده باشد و ایکس باکس نیز یک رقیب برای PS5 Pro عرضه کند، سناریوی طلایی برای سونی رخ نخواهد داد.

بخوانید :   برنامه ریزی متیو وان برای ساخت دنباله‌های Argylle
نوشته قبلی
گزارش جدید: GTA 6 در فوریه ۲۰۲۵ منتشر می‌شود
نوشته بعدی
کودکی ۹ ساله متهم به قتل پدر خود است؛ پلیس Call of Duty را مقصر می‌داند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست