مشخصات لو رفته PS5 Pro ظاهرا از شبکه توسعه‌دهندگان Sony نشأت گرفته است

شرکت Sony هنوز در مورد وجود PS5 Pro اظهار نظر نکرده، چه برسد به مشخصات فنی آن؛ زیرا طبق گزارش‌ها، این دستگاه پاییز/تعطیلات ۲۰۲۴ را برای عرضه هدف قرار داده است.

پلی استیشن ۵ بیش از ۵۴.۸ میلیون کنسول را تا پایان سال ۲۰۲۳ فروخته و در حالی که به پیشرفت خود ادامه می‌دهد، طبق گزارش‌ها، Sony در حال آماده شدن برای عرضه یک به‌روزرسانی میان‌نسلی است. ظاهراً کنسول PS5 Pro در حال توسعه بوده و فهمیده‌ایم که کیت‌های توسعه آن در سپتامبر سال گذشته (شهریور ۱۴۰۲) برای توسعه‌دهندگان ارسال شدند. مشخصات کنسول نیز اخیراً به بیرون درز پیدا کرد. تام هندرسون (Tom Henderson) از رسانه Insider Gaming هم مشخصات را تایید نمود و جزئیات دیگری را فاش کرد. در نهایت نیز IGN اعتبار اطلاعات لو رفته را تایید نمود.

این نشان می‌دهد که مشخصات مورد بحث از شبکه توسعه‌دهندگان Sony Interactive Entertainment نشأت گرفته‌اند. وبسایت خصوصی فقط برای توسعه‌دهندگان، ناشران و شرکت‌های میان‌افزارِ دارای مجوز قابل مشاهده است؛ بنابراین به احتمال زیاد، نشت اطلاعات از همین منابع سرچشمه گرفته. به نظر شما کدام توسعه‌دهنده، ناشر یا شرکت میان‌افزار مقصر اصلی این ماجرا بوده است؟ Sony هنوز در مورد آن اظهار نظر نکرده.

طبق گزارش‌ها، PS5 Pro قرار است در پاییز/تعطیلات ۲۰۲۴ عرضه شود؛ اگرچه عدم انتشار عناوین فرست پارتی می‌تواند منجر به تاخیر آن گردد. طبق گزارشات، این کنسول از پردازنده گرافیکی با قدرت ۳۳.۵ ترافلاپس، حافظه سیستم با پهنای باند ۵۷۶ گیگابایت بر ثانیه و همان پردازنده PS5 با قابلیت ارتقای فرکانس از ۳.۵ گیگاهرتز به ۳.۸۵ گیگاهرتز بهره خواهد برد.

این کنسول همچنین ظاهراً برای اولین‌بار از فناوری PlayStation Spectral Super Resolution (یک فناوری اختصاصی برای ارتقای مقیاس و رزولوشن) استفاده می‌کند. همچنین اگرچه به صورت داخلی ۴K/120 FPS و ۸K/60 FPS را هدف قرار می‌دهد، اما مشخص نیست که آیا این امکان در PS5 Pro عملی خواهد شد یا خیر. مثل همیشه منتظر اطلاعیه‌های احتمالی در ماه‌های آینده باشید.


منبع: GamingBolt

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *