پلی استیشن Bungie را یک خرید شکست خورده می‌داند

پلی استیشن استودیوی Bungie را به دلیل تخصص آن در ساخت عناوین سرویس محور خریداری کرد، اما یک گزارش جدید نشان می‌دهد که این غول بازی‌سازی از خرید خود بسیار ناامید شده است.

استودیوی بانجی (Bungie) یکی از مشهورترین توسعه‌دهندگان در صنعت بازی محسوب می‌شود. این استودیو که بیشتر به خاطر ساخت سری Halo و Destiny شناخته می‌شود، تخصص و مهارت خود را توسعه‌ی عناوین شوتر اول شخص نشان داده است. با این حال، توسعه دهنده مذکور اخیراً با اخراج تعدادی از کارکنان خود مواجه شده است. علی‌رغم آن که سونی بانجی را ارزشمند می‌داند، اما به نظر می‌رسد پلی استیشن دیگر از این سازنده راضی نیست و گزارش‌ها حاکی از آن است که Bungie اکنون یک خرید ناموفق در نظر گرفته می‌شود.

این گزارش از سوی Aztecross ارائه شده است که یک سازنده محتوای Destiny با نزدیک به ۱ میلیون مشترک یوتیوب به شمار می‌رود. Aztecross برای سال‌ها که بخشی از جامعه گیمینگ بوده و انتظار می‌رود منابع او قابل اعتماد باشند. طبق ایمیلی فاش شده، پلی استیشن اعتقاد دارد که خرید بانجی یک شکست کامل بوده است. بانجی از زمانی که در ماه گذشته با اخراج‌ها دست و پنجه نرم می‌کرد، تمرکز خود را به جبران ضررهای خود معطوف کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد که سونی از رهبری بانجی ناراضی است و آن‌ها را مسئول عملکرد ضعیف Destiny 2 می‌داند. این بازی پس از بسته گسترش‌دهنده Lightfall بازیکنان خود را از دست داده و این امر بر ناامیدی پلی استیشن افزوده است. توجه به این نکته ضروری است که بانجی پس از خرید به طور مستقل فعالیت می‌کند. با این حال، وضعیت فعلی آنقدر وخیم است که به نظر می‌رسد تصاحب و تسلط کامل آن توسط سونی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

به گفته این منبع، پلی استیشن قصد دارد Destiny 2 را به سمت و سوی دیگری هدایت نماید و سودآوری آن را بیشتر کند. با این حال، مدیران ژاپنی سونی نیز به این استودیو علاقه نشان داده‌اند. این گزارش همچنین اشاره می‌کند که Bungie می‌تواند دچار تغییرات اساسی در ساختار خود شود.

همچنین در گزارشی دیگر اشاره شده که استودیوی بانجی اخیراً ساخت دو بازی را لغو کرده و کارگردان عنوان Marathon را نیز تغییر داده است.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *