تعداد بازیکنان Horizon Forbidden West روی PC حدود ۵۰ درصد کمتر از نسخه قبلی است

بازی Horizon Forbidden West با ۲۵ هزار بازیکن همزمان در زمان عرضه، شروعی ناامیدکننده را تاکنون رقم زده است.

نکات برجسته

  • عنوان Horizon Forbidden West سرانجام در سراسر جهان برای رایانه‌های شخصی منتشر شد.
  • علی‌رغم محبوبیت این IP، بازی مورد بحث ما تنها با ۲۵ هزار بازیکن در استیم (Steam) راه‌اندازی شده است.
  • این عدد، کاهش ۵۰ درصدی نسبت به Horizon Zero Dawn را نشان می‌دهد.

پس از گمانه‌زنی‌ها و شایعات فراوان، شرکت Sony در اوایل سال جاری رسماً اعلام کرد که Horizon Forbidden West در مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲) برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. در حالی که انتظارات زیاد بودند، این بازی قبل از عرضه نتوانست در لیست پرفروش‌ترین‌های استیم قرار بگیرد و این نشان از یک انتشار ضعیف دارد.

متأسفانه، از آنجایی که Horizon Forbidden West تنها به ۲۵ هزار بازیکن همزمان در زمان عرضه رسیده، این تردیدها بیجا نبودند. با توجه به فروش ۸.۴ میلیون واحدی بازی و نسخه قبلی آن که پرفروش‌ترین بازی رایانه‌های شخصی Sony است، چنین عملکرد ضعیفی حیرت‌انگیز جلوه می‌کند.

تعداد بازیکنان horizon forbidden west روی pc حدود 50 درصد از نسخه قبلی کمتر است

همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید، بازی فعالیت چندانی نداشته. در حالی که این تعداد بازیکن مطمئناً بد نیست و همچنان رو به افزایش است، اما در مقایسه با Horizon Zero Dawn یک کاهش قابل توجه به حساب می‌آید. در سال ۲۰۲۰، بازی Horizon Zero Dawn با بیش از ۵۶ هزار بازیکن همزمان در استیم راه‌اندازی شد؛ بنابراین، با وجود محبوبیت فعلی IP، تعداد بازیکنان این دنباله‌ تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به علاوه، پورت‌های دیگری مانند The Last of Us Part 1 ،God of War و Marvel’s Spider-Man بسیار بهتر عمل کردند. هر سه بازی از ۱۰ هزار تا نزدیک به ۵۰ هزار بازیکن برتری داشتند. ما انتظار داشتیم که بازی پس از موفقیت عظیم Helldivers 2 بر روی رایانه شخصی و ماندن در پرفروش‌ترین‌های استیم پس از شکست Palworld، سر و صدای بیشتری به پا کند. با این حال، یک تمایز کلیدی بین آن‌ها وجود دارد و آن این است که Helldivers 2 از روز اول عرضه برای رایانه‌های شخصی هم منتشر شد.

در این مورد، انتشار Dragon’s Dogma 2 نیز احتمالاً تأثیر داشته است؛ با توجه به اینکه این عنوان Capcom نزدیک به ۲۰۰ هزار بازیکن همزمان را به دست آورده. جدا از موارد فوق، Horizon Forbidden West مانند یک رویا روی رایانه‌های شخصی اجرا می‌شود. این بازی به طور کامل قدرت بصری خود را به رخ می‌کشد و اجرای آن روی یک سیستم قدرتمند، منجر به نمایش نتایج تماشایی می‌شود. ما انتظار داریم که پورت PC بعدی پلی استیشن نتایج بسیار بهتری را ارائه دهد.


منبع: Tech4Gamers

3do
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *