گزارش: توسعه‌دهندگان ترد پارتی پتانسیل‌های ایکس باکس را زیر سوال می‌برند

طبق گزارش‌ها، توسعه‌دهندگان این سوال را مطرح می‌کنند که آیا کار اضافی مورد نیاز برای پورت‌های ایکس باکس سری ایکس/اس ارزش تلاش و وقت صرف شده را دارد یا خیر.

ایکس باکس ممکن است با فشارهایی از سوی توسعه‌دهندگان ترد پارتی مواجه شده باشد. به گفته کریستوفر درینگ از GamesIndustry، سازندگانی که در کنفرانس اخیر توسعه‌دهندگان بازی با آن‌ها صحبت کرده است، نشان دادند که جایگاه عمومی ایکس باکس در بازار برای مایکروسافت دردسر ایجاد می‌کند.

با نیم نگاهی به بازار، به نظر می‌رسد که فروش کنسول‌های ایکس باکس، به ویژه در بازارهای خارج از آمریکای شمالی، در حال کاهش است. این باعث شده که بسیاری از توسعه‌دهندگان ترد پارتی شروع به پرسش این سوال کنند که آیا زمان و انرژی صرف شده برای پورت کردن بازی‌هایشان روی ایکس باکس سری ایکس/اس ارزشش را دارد یا خیر. کریستوفر درینگ در یکی از قسمت‌های اخیر پادکست GamesIndustry گفت:

ایکس باکس به عنوان تولیدکننده سخت‌افزار با یک مشکل واقعی مواجه شده. چیز دیگری که شنیدم این بود که عملکرد ایکس باکس در اروپا کاملاً رو به مرگ است. یکی از شرکت‌هایی که سال گذشته یک بازی بزرگ منتشر کرد در این باره گفت: «نمی‌دانم چرا خود را برای پشتیبانی از آن به زحمت انداختیم».

همچنین به نظر می‌رسد برخی از این پرسش‌ها ناشی از دستور مایکروسافت است که بازی‌های منتشر شده برای ایکس باکس سری ایکس و سری اس باید دارای ویژگی‌های برابر باشند. این شامل ویژگی‌هایی می‌شود که ارائه آن‌ها بسیار دشوار است؛ مانند مشکل تقسیم کردن صفحه نمایش در حالت Co-op بازی Baldur’s Gate 3 در اواخر سال ۲۰۲۳. درینگ در ادامه اظهار داشت:

ما در پادکست قبلی اشاره کردیم که شنیده‌ایم خرده‌فروشان اروپا در نظر دارند موجودی ایکس باکس خود از قبیل سخت‌افزار، بازی‌ها و … را در قفسه‌هایشان کاهش دهند و اکنون ناشران ترد پارتی را می‌بینیم که ظرفیت‌های ایکس باکس را زیر سوال می‌برند و معتقدند که بازار هدف آن‌ها رایانه‌های شخصی و پلی استیشن ۵ است.

در حالی که به دست آوردن آمار دقیق دشوار خواهد بود، اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال حاضر با نگاهی به بازار فعلی کنسول‌ها، در جایگاه سوم قرار دارد. در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ۱۴۰۲)، مایکروسافت حتی به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده گفت که «جنگ کنسولی را باخته است».

بخوانید :   تمدید سریال The Bear برای فصل سوم

منبع: GamingBolt

نوشته قبلی
ناشران ترد پارتی در مورد عرضه بازی‌ها برای ایکس باکس در آینده مطمئن نیستند
نوشته بعدی
بهترین هتل‌های کیش با چشم‌ انداز دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست