توسعه‌دهندگان می‌گویند در حال حاضر نیازی به پلی استیشن ۵ پرو نیست

کریستوفر درینگ (Christopher Dring) از GamesIndustry.biz اعلام نموده که امسال با تعدادی از توسعه‌دهندگان در مراسم GDC صحبت کرده و آن‌ها گفته‌اند که چرا پلی استیشن ۵ پرو در حال توسعه است آن هم زمانی که هنوز نتوانسته‌اند از نسخه استاندارد این کنسول حداکثر بهره را ببرند؟

کریستوفر درینگ در پادکست اخیر خود گفت:

طرفداران پلی استیشن ۵ به کنسول میان‌نسلی Sony دسترسی خواهند داشت؛ اما به‌ نظر می‌رسد که استودیوها احساس خوبی نسبت به این کنسول ندارند؛ حداقل آن‌هایی که من با آن‌ها صحبت کردم احساس می‌کردند که در وهله اول از پلی استیشن ۵ نهایت استفاده را نبرده‌اند.

چند شرکت گفتند که این حرکت باعث رشد بازار نمی‌شود. نسل نهم حتی به نظر نمی‌رسد که واقعاً شروع به کار کرده باشد؛ چه رسد به اینکه نیاز به یک به‌روزرسانی میان‌نسلی را احساس کند. چطور می‌شود که چندین نسخه از یک نرم‌افزار را به طور همزمان توسعه دهیم و به حداکثر پتانسیل تمام نسخه‌ها برسیم؟

در حالی که هنوز پلی استیشن ۵ پرو به طور رسمی توسط Sony معرفی نشده است، اما جزئیات مربوط به این کنسول در هفته گذشته فاش شد. یکی از نکات مهم این بود که پلی استیشن ۵ پرو از نظر عملکرد CPU جهش زیادی نخواهد داشت و حدس زده می‌شود که بهبود جزئی پردازنده پلی استیشن ۵ پرو به قابلیت Backward کنسول پلی استیشن ۶ مربوط باشد.

طبق گزارش‌ها، کنسول مورد بحث فناوری PlayStation’s Spectral Super Resolution را ارائه می‌کند که گفته می‌شود ۴K/120 FPS و ۸K 60 FPS را هدف قرار خواهد داد. همچنین پردازنده گرافیکی پلی استیشن ۵ پرو ظاهراً یک طراحی هیبریدی خواهد داشت و از RDNA 3 و ۴ بهره خواهد برد.

بخوانید :   اضافه شدن نیو گیم پلاس و مراحل جدید در آپدیت‌های رایگان Lords of The Fallen

منبع: PlayStation Universe

نوشته قبلی
قدرتمندترین شرورهای مارول – گیمفا
نوشته بعدی
تیزر رسمی Asphalt Legends Unite منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست