برای اجرای بازی روی PC به سیستم قدرتمندی نیاز دارید

Final Fantasy 16 در اواخر سال جاری برای PC منتشر می‌شود. با نزدیک شدن به زمان انتشار، جزئیات بیشتری در مورد این بازی در حال فاش شدن است.

در حالی که هنوز الزامات سخت‌افزاری دقیقی نداریم، اما یوشیدا (Naoki Yoshida) کارگردان بازی، می‌گوید برای اجرای روان محصول روی PC به یک رایانه‌ قدرتمند (High-End PC) نیاز خواهید داشت. یوشیدا به طور خاص نگفته است که منظور او از رایانه‌ قدرتمند چیست. اینکه آیا به کارت گرافیک قدرتمندی مثل GeForce RTX 4080 یا بالاتر نیاز داشته باشد، هنوز مشخص نیست. به گفته‌ کارگردان، سازندگان می‌خواهند کاربران PC تجربه‌ای بی‌نقص داشته باشند؛ بنابراین، مشخصات بالا ضروری است. خوشبختانه او تأیید می‌کند که تیم در حال حاضر بهینه‌سازی را روی سخت‌افزارهای پایین‌رده آزمایش می‌کنند تا حداقل الزامات سیستم را بهینه نمایند.

او اشاره می‌کند که هدف حداقل سیستم چیزی در حدود تجربه‌ پلی استیشن ۵ خواهد بود. این یعنی احتمالاً برای اجرای مناسب بازی به کارت گرافیک‌های میان‌رده مثل GeForce RTX 3060 و Radeon RX 6600 نیاز است. با توجه به اینکه اجرای Final Fantasy 16 روی کنسول‌ها ایده‌آل نبود، امیدواریم نسخه‌ PC در زمان عرضه عملکرد بهتری داشته باشد. توسعه‌دهندگان می‌توانند در این زمینه نکاتی را از استودیوی Nixxes (سازنده‌ پورت PC بازی Marvel’s Spider-Man) یاد بگیرند. نسخه‌ PC اکنون در مراحل نهایی توسعه قرار دارد و شرکت Square Enix به انتشار بازی روی پلتفرم‌های بیشتری پس از این نسخه اشاره کرده است. امیدواریم با توجه به علاقه‌ طرفداران ایکس باکس به تجربه‌ Final Fantasy 6، به‌‌زودی شاهد اعلام رسمی انتشار برای این پلتفرم باشیم.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *