Cyberpunk 2077 و بسته‌الحاقی آن 750 میلیون دلار درآمدزایی کرده‌اند

شرکت لهستانی CD Projekt Red جدیدترین آمار درآمد بازی Cyberpunk 2077 و بسته‌الحاقی Phantom Liberty را اعلام کرد.

بازی Cyberpunk 2077 علی‌رغم شروع ضعیف و داشتن مشکلات مختلف، در نهایت توانست همه چیز را به شکلی قانع‌کننده تغییر دهد. انتشار به‌روزرسانی و پچ‌های مختلف در موفقیت تجاری آن منعکس شده و این اثر از زمان انتشار به‌طور مداوم از پشتیبانی خوب تیم سازنده برخوردار بوده است.

شرکت CD Projekt Red در گزارش مالی سه ماهه اخیر خود تایید کرد که Cyberpunk 2077 و بسته‌الحاقی Phantom Liberty در مجموع تقریباً ۷۵۰ میلیون دلار درآمدزایی کرده‌اند. سال ۲۰۲۳ به دلیل انتشار بسته‌الحاقی مذکور و به‌روزرسانی بزرگ ۲.۰، سال بزرگی برای این بازی بود. این موارد باعث شد که اثر اکشن نقش‌آفرینی مذکور در سال گذشته ۲۰۶ میلیون دلار درآمدزایی کند و دومین سال بزرگ را برای خود رقم بزند.

در اکتبر سال گذشته اعلام شد که Cyberpunk 2077 بیش از ۲۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. همچنین بسته‌الحاقی Phantom Liberty تا پایان سال ۲۰۲۳ حدود ۵ میلیون نسخه فروخته بود.

البته CD Projekt Red در طول این سال‌ها هزینه‌های زیادی برای Cyberpunk 2077 انجام داده است. بودجه بازی تقریباً معادل ۳۱۶ میلیون دلار و بودجه توسعه و بازاریابی Phantom Liberty حدود ۸۵ میلیون دلار بوده است. علاوه بر این، توسعه‌دهنده مذکور نزدیک به ۴۱ میلیون دلار برای به‌روزرسانی پس از عرضه بازی پایه هزینه کرده است.

این شرکت در حال حاضر روی توسعه‌ی The Witcher 4 و همچنین دنباله Cyberpunk کار می‌کند.

برچسب‌ها:, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *