۱۴۰۲ نیو با ۲ اثر کلاسیک خاتمه یافت.

استودیو سرگرمی های نیو، سازنده بازی کوهنورد، اولین بازی تحسین شده ایران در اولین جشنواره کشوری بازیهای رایانه ای ایران، سال گذشته دو بازی قدیمی خود را بعد از گذشت ۲۰ سال مجدد منتشر کرد.

انتشار این دو بازی قدیمی نشان داد که استودیو نیو  اولین بازیساز مستقل و اصیل تاریخ ایران است، تقریبا تمام افراد حقیقی و حقوقی که در دهه ۷۰ بازیسازی را در ایران آغاز کردند، همه در همان دهه به دلایل مختلف بازیسازی را ترک کردند و تنها استودیو نیو به فعالیت پر افتخار خود بصورت مستمر در این سالها ادامه داد و کارهای اصیلی ارائه کرد که نه تنها نظر جشنواره های داخلی بلکه هیئت آکادمیک و ارزیابان اروپا و مهم تر از همه نظر مخاطبین خود را (چه داخلی، چه خارجی) جلب کرد.

بعد از گذشت ۱۳ سال هنوز بازی کوهنورد در خاطره‌هاست و بازگشت آن برای دیوایس های جدید می تواند مورد استقبال واقع شود. دو بازی قدیمی  استودیو نیو که در ۱۴۰۲ بیست سالگی را پشت سر گذاشتند نشان دادند که موفقیت یک بازی مثل کوهنورد با سابقه بازیهای خوب قبلی آن استودیو، مثل گوسفند ابرقهرمان و بازی طلسم که دومی قبل از عید ۱۴۰۳ و در اسفند مجدد منتشر شد، رابطه مستقیم دارد. فرهود فرمند، به خوبی بازی را می شناسد، خلاق و چند مهارتی است و می تواند مخاطبش را جذب، غافلگیر و به هیجان آورد. خصایصی که به جرأت در بین سایر استودیوها کمیاب و تا حدودی نایاب است.

این استودیو ، دو ابرقهرمان انسانی به قلم فرهود فرمند دارد که هر دو جایزه بهترین سال کشور را دارند و مهم تر از همه دوست داشتنی هستند.

بخوانید :   ناشران: بازی‌های با بودجه بالا خلاقیت کمتر و رویکردهای بدون ریسک را پیش خواهند گرفت

بازی طلسم که سال گذشته وارد ۲۰ سالگی شد، شخصیتی اصیل برگرفته از نمادهای مصر باستان را زنده میکند. این بازی که به بعد از داستان حماسی جنگ هوروس (خدای نور) و ست ( خدای تاریکی) می پردازد، یک بازی ریترو متعلق به سال ۱۳۸۲ است که توسط فرهود فرمند بصورت مستقل و با کمک موتور گیم میکر ساخته شده است. موتوری که اکنون در بین موتورهای میلیون دلاری دنیا همچون یونیتی و آنریل قرار دارد.

اگر هنوز بازی طلسم را بازی نکرده اید می توانید از اینجا دریافت کنید. بنا به گزارش استودیو نیو، سورس بازی طلسم در آخرین خروجی بازی در سال ۸۲ از بین رفته است و نمی تواند میزبان به روزرسانی های بیشتری مثل گوسفند ابرقهرمان باشد ولی مخاطبین با خرید و حمایت (معرفی به دوستان) از بازی می توانند به استودیو نیو برای ساخت یک نسخه جدید از آن و ادامه داستان بازی یاری رسانند.

Matin Barkat𝗔𝗿𝗶𝗮 𝗛𝗮𝗺𝗶𝗱𝗶𝗮𝗻
نوشته قبلی
بهترین سایت برای خرید سی پی ارزان کالاف
نوشته بعدی
شرکت Koei Tecmo استودیوی AAA جدیدی را افتتاح کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست