ناگفته‌ها در مورد سریال Hijack (ربودن)

سریال ربودن (Hijack) سریال درام و دلهره‌آور جدیدی از سرویس استریم اپل تی وی پلاس به کارگردانی جیم فیلد اسمیت و نویسندگی جرج کی است که ادریس آلبا را در نقش یک مذاکره‌کننده موفق، در یک هواپیمای دزدیده شده نشان می‌دهد.

شعاری که سازندگان سریال ربودن (Hijack) برای ماجراجویی خود انتخاب کردند، به این شرح است: «کاری کن تا آن‌ها تصور کنند که کنترل دست خودشان است.» دقیقا هم همین شعار را به شکل واقعی به ما نشان می‌دهند؛ در حدی که بیننده از کارها و رفتارهای شخصیت اصلی سریال حرصش می‌گیرد…ولی همزمان به او حق میدهد ؛ به دلیلی که متوجه میشود که شخصیت اصلی از کارهایی که انجام میدهد چه منظوری دارد و می‌خواهد به کجا برسد.

با هر معیاری که بخواییم به سنجیم این سریال از همه جهات از بهترین سریال 2022 می تواند باشد ، این سریال باعث میشه مخاطب نفسش را حبس کند و ببیند چه اتفاقی می افتد چون سریال Hijack هر چند دقیقه یک سوپرایز برای شما آماده کرده است.

خلاصه داستان این سریال : یک سریال هیجان انگیز و پرتنش که ماجرای ربوده شدن یک هواپیما را از دبی به لندن دنبال میکند ، که روایت این پرواز 7 ساعته را در آسمان ( اتفاقات داخل هواپیما ) و بر روی زمین که مقامات به دنبال پاسخ ماجرا های داخل سریال هستند . در بین این همه ماجرا نقش اصلی سریال باعث میشود بیشتر مخاطب هیجان زده شود برای مهارت های مذاکره ای که دارد و تلاش دارد که 200 مسافر داخل هواپیما را نجات دهدمتاسفانه این سریال با 7 قسمت مینی سریال محصوب میشود ؛ قسمت‌هایی تقریبا ۴۵ دقیقه ادامه دارد . منتقدانی که این مینی سریال را تماشا کرده بودند،بیشتر آنها دوست داشتن و امتیازات نسبتا بالایی به این سریال داده اند. اکثر این منتقدان بر این باور بودند که: «سریال Hijack، یک مجموعه دلهره‌آور و هیجان انگیز ، اما کارآمد است که موفقیت مورد نظر و واقعی خود دست پیدا می‌کند؛ هرچند که عمدتا از آشفتگی داستان‌نویسی رنج می‌برد و تا حد زیادی تنها به پیش‌روی داستان در زمان واقعی که یک نقطه قوت است، تکیه می‌کند.»

ربودن ، این سریال تمام ویژگی‌های عالی سریال‌های که براساس رویداد واقعی ساخته شده را دارد : یک معمای آرام و آهسته در انتظار حل شدن، یک سناریوی جذاب با تیک تاک ساعت، قهرمانی که اعتماد زیادی به آن دارد و زندگی‌تان را به دستش می‌دهید و یک انتظار طاقت‌فرسای یک هفته‌ای برای رسیدن قسمت‌های جدید. در ابتدای ماجرا، ما ادریس آلبا را در قالب سم نلسون می‌بینیم؛ یک مرد معمولی که قرار است با یک هواپیما و سفر معمولی از دبی به لندن برود. مسافران باید با تمام اعصاب‌خردی‌ها و مسائل معمولی که در این پرواز طولانی وجود دارد، دست‌وپنجه نرم کنند.

 

نوشته بعدی
نقد فیلم Hidden Strike | ضربه پنهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست